Cilt Beyazlatmak İçin Yoğurt MaskeleriCilt Beyazlama

Cildiniz bazı etkenlerden dolayı esmerleşir. Başlıca bu etkenler çevresel faktörler, aşırı güneş ışınlarına maruz kalma, solaryum, cilt kuruluğu, stres, aşırı kozmetik ürün kullanımı ve yetersiz beslenmedir.

Günümüzde cilt beyazlatmak için kimyasal yöntemler var. Kimyasal yöntemler olduğu kadar doğal evimizde uygulayabileceğimiz doğal maskeler de var. Her zaman doğallıktan yana olan bayanlar için evde cilt beyazlatmak için yoğurt ile yapılan maskeler…

Evde doğal yollar ile cilt nasıl beyazlaştılır?

Kimyasallara başvurmadan evinizde doğal yollar ile cilt beyazlatma yöntemlerini merak ediyorsanız önerilere göz atabilirsiniz. İşte yoğurt ile cilt beyazlatma yöntemleri.

yoğurt

Yoğurt sağlıklı yaşam için çok önemli bir besin maddesidir. Yoğurt cilt içinde çok faydalıdır.

1- Taze yoğurdu cildinize ince bir tabaka halinde sürdükten sonra bir kaç dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Cildinizin beyazlaması için birkaç hafta boyunca her gün bu işlemi tekrarlayın.

2 – Bir yemek kaşığı taze yoğurdun içine bir yemek kaşığı balı ekleyip yüzünüze sürüp 12-15 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra su ile durulayın. Mükemmel bir sonuç için bu işlemi her gün uygulamalısınız.

3 – Bir yemek kaşığı taze yoğurt, bir yemek kaşığı bala, bir miktar limon suyu ve kıvam vermek için bir miktar yulaf unu ekleyin. Bu karışım cildinizi beyazlatırken aynı zamanda cildinizi besleyecek ve nemlendirecek.

4 – Bir tatlı kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi, bir tatlı kaşığı domates suyunu bir cam kasede karıştırarak macun kıvamına getirin. Yüzünüze uygulayıp 20-30 dakika bekleyip, ılık su ile durulayın. Cildiniz beyazlarken aynı zamanda cildiniz üzerinde birikmiş ölü hücrelerden kurtulacaksınız.

5- Kurutulmuş portakal kabuğu ve yoğurt ile cildinizi beyazlatmanız mümkün. Portakal kabuğunun nasıl kurutulduğunu ve ölü derileri temizlemek için yapılan maske tarifini yazının sonunda vereğim linklerden ulaşabilirsiniz…

Kurutulmuş portakal kabuklarını rendeledikten veya rondodan geçirdikten sonra yoğurtla karıştırıp hamur haline getirin, çok katı bir kıvamı olursa biraz su ekleyebilirsiniz.
Karışımı yüzünüze sürüp, 20 dakika bekledikten sonra mutlaka soğuk su ile durulamasınız.
Yüzünüzdeki lekelerin rengini açılacak ve teninizi beyazlaşacaktır.

Cilt Bakımı İle İlgili Konulara Linklerden Ulaşabilirsiniz…

Portakal Kabuğu Nasıl Kurutulur?
Ölü Derileri Yok Eden Portakal Maskesi
Parlak Bir Cilt İçin Şeftali Maskesi
Sivilceler Ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç Maskesi
Shea Yağı İle Cilt Bakımı
Parlak Yumuşak Bir Cilt İçin Esmer Şeker

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir