Kendinizi İyi Hissettirecek 10 TavsiyeKendinizi iyi hissettirecek 10 tavsiye

Günlük hayattaki sorumluluklar ve olumsuzluklar, insan üzerine ağır yük getirip stres yapar ve sonuç olarak kendinizi kötü hissedersiniz.

Ancak stres, üzüntü ve kendini içe kapatıp kötü hissetmeniz sağlığınız açısından pek çok olumsuzlukları beraberinde getirir. Kendinizi kötü hissetmek yerine tüm olumsuzluklara rağmen kendinizi iyi hissettirecek 10 tavsiyemizden biri yada daha fazlası size uygun olabilir.

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak  10 öneri:

1- Kendinize bakın:

İsterseniz aynaya bakın, isterseniz bir gülücük atıp  bir selfie çekin.

2- Sevdiğiniz bir kişileri arayın:

Çok can sıkıcı durumlar yaşadığınızda bir kenara çekilip içinize kapanmak yerine sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayın. Üzüldüğünüz konu hakkında dertleşmek istemeseniz bile Başka konulardan sohbet ederken biraz moral alacaksınız.

3- Müzik dinleyin yada sinema izleyin:

Sevdiğiniz bir müzik açın beyinde mutlu olmayı sağlayan bir çok kimyasalı harekete geçirecektir. Yükses ses ile yada alçak bir ton ile dinlenecek müzik ile ruhunuzu istediğiniz gibi besleyin. Hayatınızdaki yaşadığınız sorunlardan uzaklaşmaya çalışın. Yada bir sinema izleyerek kendinizi filme bırakın. İster duygusal bir film ile ağlayın yada komedi bir film ile gülün.

5- Yardımlaşın:

Siz üzülmüş olabilirsiniz. Sorumluluklar bunaltmış olabilir. Ama sizin gibi binlerce kişi var. Birine yardım ederseniz size iyi gelebilir.

6- Başarıları ve Mutlulukları unutmayın

Hayat her zaman olumsuzluklar ile geçmez. ANcak başınıza kötü bir şeyler geldiğinde motivasyonunuz düşer ve hep kötü şeyler aklına gelir. Tam aksine an olarak yaşadığınız olumsuzluklar ile üzülmek ve eski yaşadığınız kötü anıları yaşamak yerine hayattaki başarılarını ve mutlu anlarınızı düşünün. GÖreceksiniz daha çok motive olacaksınız.

8- Hayvanlar ile iletişime geçin:

Bir hayvanın ruhunu okşarsanız sizi motive edebilir. Örneğin hayvanlar ile konuşup onları sevebilirsiniz. Onlardaki enerji size geçtiğini hissedeceksiniz.

9- Sevdiğinize gidin ve sarılın:

Konuşmak yerine bazen sarılmak daha iyi gelebilir. Sevdiğiniz kişinin yanına gidin ve ona sarılın.

10- İyi de kötü de bizim için olabilir ama UNUTMAYIN:

Yaşamda her şey olabilir, hastalık, sağlık, mutluluk , mutsuzluk, başarı, başarısızlık. Ama hepsi bizim için. Acılar, olumsuzluklar, hatalar ile insanlar olgunlaşır. Tüm olumsuzluklar ileriki zamanlar için bir örnektir. Tekrar aynı hatalardan geçmemek için UNUTMAYIN.

Bu konularda İlginizi Çekebilir:

Hanımlar Erkeklere Jest Yapın
Genç Kalmak İçin Neler Yapılmalı
Kırışıkları Kim İster?
Evlilik Hazırlığı Yaparken Hayalleriniz Kırılmasın
Karşınızdakini Ne Kadar Dinliyorsunuz

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir