Neden Zayıflayamıyorum Diyenler DikkatBir damla kan ile zayıflayın

Yıllardır diyet ve spor yapıyor ama bir türlü zayıflayamıyor musunuz? Bir damla kan ile zayıflayın. 

Haftalarca , aylarca diyet yapıyor ve düzenli spor yapıyorsunuz ama bir türlü kilo veremiyorsanız sorun belki sizde değil yediklerinizdedir. Bunu öğrenmenin en kolay yolu ise gıda intolerans testi yaptırmaktır.

Vücudumuz için yararlı olduğunu düşünerek yediğimiz birçok gıda, vücudumuz tarafından sindirilemiyor olabilir. Bunun sonucunda da kilo problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gıda intoleransı kişiseldir ve herkes de farklılık gösterir. Gıda intoleransı, geçici veya kalıcı olabilmektedir.

Gıda intoleransı, kilo verememenin haricinde  obezite, huzursuz bağırsak sendromu, ödem, şişkinlik, migren, cilt ve deri hastalıkları gibi birçok rahatsızlığı tetikleyebilmektedir.

Vücut bazı besinleri sindirse de bazılarını tam olarak sindiremeyebilir. Bağırsak florasının bozulmuş olması, yanlış diyetler veya kullanılan ilaçlar  daha önce yapılan  bu duruma yol açabilmektedir.

Vücuttaki enzimlerin yokluğu vücudun tepki vermesine neden olabilir. Sindirilemeyen bu besinlere karşı alerji oluşmaz fakat vücut alınan besinleri sindiremediği için yorgunluk, migren, uyku gibi reaksiyonlar verebilir. Bu durum gıda intoleransı olarak tanımlanır.

Yıllardır yediğimiz ve içtiğimiz bir gıdanın size hiç zararını olmamış olabilir. Ama  bir anda midemizi rahatsız etmeye başladığını, cildimizde kaşıntılar oluşturduğunu fark edersiniz . İşte o dönemsel bir gıda intoleransı olabilir. Bu intolerans, birkaç gün, hafta ya da ay içinde geçebilirve siz yeniden eski mutlu hayatınıza dönebilirsiniz.

Basit testler ile  gıda intoleransı tespit edilmektedir. Parmağınızın ucundan irice bir damla kan ile hangi gıdaya ya da gıdalara intoleransınızın olduğunu öğrenebilirsiniz.

Şeker Hastalarının Ramazanda Dikkat Etmesi Gerekenler
Aç Karnına Su İçmenin 10 Nedeni
Kilonuzu Sabit Tutmak İçin Neler Yapmalısınız

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir