Kuruyan Rimel Nasıl Yenilenir?



Kuruyan Rimel Nasıl Yenilenir

Mutlaka her kadınının çantasında , çekmesinde bulundurduğu bir rimel vardır ve rimeller kısa ömürlü oldukları için çabuk kururlar.

Peki o kadar para harcayıp aldığımız rimeller hep çöpe gitmeye mahkum mu?  Hayır değil hanımlar, birkaç basit yolla kuruyan rimelinizi yumuşatıp , yenileyebilirsiniz.

Çöpe atmayı düşündüğünüz  kuruyan rimelinizi  tekrar yumuşatabilir ve hatta bu doğal yollar sayesinde kirpikleriniz beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kuruyan rimelleri canlandırmanın püf noktaları…

Bir-kaç damla Lens solüsyonu  veya bir kaç damla göz yaşı damlasını rimelin boya haznesinin içerisine damlatarak rimelinizi  yenileyebilirsiniz.

Yapacağınız yöntemde kuruyan rimeli ılık su dolu bir kabın içine koyun ve yarım saat kadar bekletin. Bu şekilde açılacaktır.

Kuruyan rimeli açtırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemde badem yağıdır. Boya haznesinin içerisine sadece 2 damla kadar badem yağı damlatılmalıdır.

Badem yağı ile kuruyan rimelinizi yumuşatabilirsiniz. Özellikle badem yağının kirpikleri uzatıcı özelliği de vardır. Böylelikle kirpiklerinizde beslenmiş olacak.

Kullandığınız eyelinerınızın sıvısından rimel kabınıza birkaç damla damlatın. Bu yöntemde rimelinizin yenilenmesini sağlayacaktır.

Her derde deva zeytinyağını da rimeli yumuşatmada kullanabilirsiniz.Kuruyan veya sertleşmeye başlayan rimelinize bir iki damla zeytinyağı damlatın ve fırçasıyla rimeli karıştırın. Zeytinyağı  da tıpkı badem yağı gibi kirpiklerinizi besleyecektir.

Bir diğer yöntemde rimelinizin fırçasına 2 damla gül suyu sürün sonra rimel kabınıza fırçanızı batırıp çıkarın. Gül suyu sayesinde de rimelinizi açabilirsiniz.

 

Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl Kullanılmalı

Göz Makyajı Önerileri

Göz Kalemi Mi Eyerliner Mı

6 Adımda Buğulu Göz Makyajı Yapabilirsiniz

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj İpuçları

Göz Rengine Uygun Göz Kalemi Seçimi

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir