Kuruyan Rimel Nasıl CanlandırılırKuruyan rimel nasıl canlandırılır

Mutlaka her kadınının çantasında , çekmesinde bulundurduğu bir rimel vardır ve rimeller kısa ömürlü oldukları için çabuk kururlar.

Peki o kadar para harcayıp aldığımız rimeller hep çöpe gitmeye mahkum mu?  Hayır değil hanımlar, birkaç basit yolla kuruyan rimelinizi yumuşatıp , canlandırabilirsiniz.

Çöpe atmayı düşündüğünüz  kuruyan rimelinizi  tekrar yumuşatabilir ve hatta bu doğal yollar sayesinde kirpikleriniz beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Kuruyan rimelleri canlandırmanın püf noktaları…

Bir-kaç damla Lens solüsyonu  veya bir kaç damla göz yaşı damlasını rimelin boya haznesinin içerisine damlatarak rimelinizi  canlandırabilirsiniz.

Yapacağınız yöntemde kuruyan rimeli ılık su dolu bir kabın içine koyun ve yarım saat kadar bekletin. Bu şekilde açılacaktır.

Kuruyan rimeli açtırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemde badem yağıdır. Boya haznesinin içerisine sadece 2 damla kadar badem yağı damlatılmalıdır.

Badem yağı ile kuruyan rimelinizi yumuşatabilirsiniz. Özellikle badem yağının kirpikleri uzatıcı özelliği de vardır. Böylelikle kirpiklerinizde beslenmiş olacak.

Kullandığınız eyelinerınızın sıvısından rimel kabınıza birkaç damla damlatın. Bu yöntemde rimelinizin canlanması sağlayacaktır.

Her derde deva zeytinyağını da rimeli yumuşatmada kullanabilirsiniz.Kuruyan veya sertleşmeye başlayan rimelinize bir iki damla zeytinyağı damlatın ve fırçasıyla rimeli karıştırın. Zeytinyağı  da tıpkı badem yağı gibi kirpiklerinizi besleyecektir.

Bir diğer yöntemde rimelinizin fırçasına 2 damla gül suyu sürün sonra rimel kabınıza fırçanızı batırıp çıkarın. Gül suyu sayesinde de rimelinizi açabilirsiniz.

Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl Kullanılmalı
Göz Makyajı Önerileri
Göz Kalemi Mi Eyerliner Mı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir