Kakao Yağı İle GüzellikKakao Yağı İle Güzellik

Kakao Yağı, güzellik için doğal kaynaktır. Cilt ve saç bakımında kullanılan kakao yağı kremler ve losyonlarda kullanılmaktadır.

Kakao yağı, doğal güneş yağıdır. Kakao yağını cilde bronzluk vermek kullanılmaktadır. Kakao yağı alırken dikkat edilmesi gereken bilinmiş kalite firmaların ürünlerinin alınması.

Kakao yağı, kakao ağacının çekirdeklerinden kimyasal uygulanmadan, presleme yöntemi ile elde edilmiş olmalıdır. Oda sıcaklığında katı olan kakao yağı 34 dereceden sonra erimeye başlar. Katı halde veya benmari usulü eritilip kullanılır.

Kakao yağı cilde sadece bronzluk vermekle kalmıyor. Yaşlanmayı geciktiriyor.

Kakao yağı güçlü bir nemlendiricidir. Özellikle hassas ciltlerin nemlendirilmesinde çok başarılıdır. Kakao yağı kullanırsanız, son derece nemli ve yumuşak bir deriye sahip olabilirsiniz.

Kakao Yağının Faydaları Nelerdir ?

Dudak Çatlamaları : Akşamları yatmadan önce küçük bir parça kakao yağını alın ve dudaklarınıza sürün. Muhteşem kokusuyla dudaklarınız gün boyu nemli ve sağlıklı kalsın. Kakao yağı dudaklarınızı nemlendirirken aynı zamanda dolgun yapar.

Cilt Masajı: Hamilelik veya kilo alıp verme durumlarında çatlak oluşumun önlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besler, cilde doğal bir parlaklık ve esneklik kazandırarak cildi yeniler. Bir parça kakao yağı alınıp ciltte kuru ve çatlamış bölgelere sürülebilir.

Cilt rahatsızlıkları: Egzama ve benzer diğer cilt sorunlarınız varsa kakao yağı muhteşem bir şifa kaynağıdır. Egzamaya yatkın bir cildiniz varsa, sorunlu bölgelere gece yatmadan önce sürün.

Ciltteki Çizikler, Çatlaklar ve Akneler İçin: Kakao yağı iyileştirici özelliklere sahiptir.
Ciltteki çizikler ve çatlaklar için badem ve susam yağı ile karıştırarak kullanın. Düzenli olarak uygulamak, yenilenme sürecini hızlandırır. Akne sorunları veya yara izleri varsa yine üçlü karışımı kullanabilirsiniz. Bu işlemle pütürlü bölgeleri daha hafif görünümlü hale getirir.

Bronzluk için: Saf kakao yağı ile müthiş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilde hızlı ve doğal bir bronzluk verir. Kakao yağını tek başına veya havuç ve susam yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece deniz, tuz ve rüzgarın olumsuz etkilerinden korunabilir sağlıklı bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Epilasyon Öncesi: İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan epilasyon, jilet veya ağda öncesi kakao yağı sürdüğünüzde cildinizin daha az tahriş olduğunu göreceksiniz.

Epilasyon Sonrası: Epilasyon sonrası bacak ve koltuk altlarınıza kakao yağı sürün. Epilasyon sonrası meydana gelen kızarıklıkları ve tahrişleri yok edecek, pürüzsüz bir görünüm kazandıracaktır.

Tıraş Sonrası: Erkekler için, tıraş sonrası kakao yağı kullanmasını önerin. Tıraştan sonra oluşan tahrişi geçirecektir.

Cilt Nemlendirici: Özellikle hassas ve aşırı kuru cilt yapısına sahip kişiler için ideal bir nemlendiricidir.

Saçı Besler: Düzenli kullanım ile kuru saçları nemlendirir, yıpranmış saçları güçlendirir. Saçın hızla uzamasına yardımcı olur. Hacimli, dolgun saçlara kavuşmak mı istiyorsanız Kakao yağını mutlaka deneyin.
Hacimli, dolgun saçlar için, saçınıza kakao yağı sürün ve jelatinle sarın. 20 dakika sonra şampuanla yıkayın.

Yıpranan Kuru Saçlara Kakao Yağı
Çikolata İle Güzellik
Pırıl Pırıl Bir Cilt İçin 7 İksir

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir