Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl KullanılmalıGöz makyajını daha etkileyici yapan şüphesiz ki eyerliner ve maskaradır.

Her kadın kusursuz makyaj yapmak ister. Makyaj yaparken en çok önem verilen daha iri ve çekici gözlerdir. Gözlerin daha çekici olmasını sağlayan kirpiklerdir.

Güzel ve çekici gözleri maskara ile sağlayabilirsiniz. Peki nasıl bir maskara kullanılmalı ve maskara nasıl uygulanmalı?

Doğru Maskara Seçimi:

Maskaranızı seçerken sağlığınızdan olmayın!

Maskaranızı kozmetik ürünler satan güvenilir yerlerden seçmelisiniz. Maskara seçerken ilk dikkat edilmesi gereken husus hijyendir. Çünkü göz çok çabuk enfeksiyon kapar. Bu sebeple açıkta bulunan maskaraları denemek yerine mağazaların iade politikasını öğrenip, beğendiğiniz maskarayı alıp deneyin. Size uygun olmadığını düşündüğünüz takdirde ise geri verin.

Size uygun maskarayı bulmalısınız.

Maskara seçerken öncelikle nerede kullanacağınızı ve neye ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz. Kirpiklerinizi uzatmaya mı, kalınlaştırmak mı istiyorsunuz?

Su geçirmezlik veya topaklanmayı önleyici fırçalar gibi ihtiyaçlarınız da olabilir.

Öncelikle bunu belirleyip sonrasında size özel maskarayı uygun fiyata bulmaya çalışabilirsiniz. Unutmayın ihtiyacınız olan maskara mutlaka pahalı bir marka ürünü olmayabilir. Piyasadaki ortalama fiyatlara sahip birçok maskara gerekli olanı karşılayacak düzeydedir.

Maskara Kirpiklere Nasıl Uygulanmalı?

Maskarayı kirpiklerinize 3 aşamada uygulamalısınız.

1 – Maskaranın çubuğunu kirpiklerinizin dibine yerleştirin ve soldan sağa doğru kıpırdatarak ucuna doğru çekin. Önemli olan kirpik köklerinizin dolgun görünmesidir.

2 – Maskara çubuğunu kirpiklerinizi ayırmak için kullanın. Bunu çubuğu kirpiklerin arasından hızlı hareketlerle geçirerek yapabilirsiniz.

3 – Son adımda gözlerinizi kapatın ve çubuğu kirpiklerinizin üzerine yerleştirip içeri doğru döndürün.
İşte mükemmel dolgun kirpiklere sahip

Bu kurallara uydunuz mu dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.

Eğer kirpikleriniz daha hacimli bir görünmesini istiyorsanız, aynı işlemi ilk tur kuruduktan sonra tekrarlayarak istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Hatta üzerine kirpik kıvırıcısı ile yapacağınız son bir hamle, kirpiklerinizi daha hacimli ve çekici hale getirebilirsiniz.

Göz Makyajı Önerileri
Göz Makyajının İncelikleri
Göz Kalemi Mi Eyerliner Mı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir