Essence İle Doğal Makyajın RenkleriEssence Quattro Göz Farı ve Essence Ruj , Allık Ve Göz Kalemi Ürünleri ile Doğal Bir Makyaj Yapın! Essence’nin denediğim ürünleri sizler ile paylaşıyorum. 

Essence kozmetik ürünleri

Geçtiğimiz günlerde Kozmetik Ürünlerini incelerken Essence’nin ürünleri dikkatimi çekti ve satın aldım. Aslında alırken biraz tereddüt ettim. Çünkü alerji yapmasından korktum makyaj ürünlerinde marka ve fiyat gözetmeksizin bir ürün alerji yapabiliyor. Her ne kadar iyi bir marka yada yüksek bir fiyat olsa bile alerji riski ayrı bir konu.

Eczacıbaşı’nın Almanya’dan ithal ettiği  Essence  ürünlerinden en çok hoşuma giden renkleri satın aldım. Renk tonları cilt renginize göre farklılık gösterebilir. Kendinize uygun renkleri tester ürünlerden seçebilirsiniz.  İşte Ürünler ve  Yorumlarım: 

Çok doğal bir makyaj yapmak isterseniz tavsiye edebileceğim ürünlerin kodları:

Göz farı için Essence Quattro 15 most wanted

Essence 15 most wanted

Ruj için ise Essence 04 HIDDEN SECRET, 06 FROSTED, 

Esence 04 HIDDEN SECRET Ruj

Esence 06 FROSTED Ruj

Biraz daha Belirgin ama çok abartı değil yine de doğal diyebileceğimiz tonlar ise: 

Göz Farı yeşil tonlar : Essence 13 Lough, love, Lime

Essence 13 Lough, love, Lime Göz FarıRuj için ise : Essence 10 GLAMOUR QUEEN

Essence 10 GLAMOUR QUEEN

Göz kalemi ve Allık Ürün kodları:

Göz kalemi : Essence 01 Black Fever

Essence 01 Black Fever
Allık: Essence 40 Natural Beauty

Essence 40 Natural Beauty silky touch blush

Ürün Yorumlarım:

 Essence Göz farı 15 most wanted

Göz farı için 15 most wanted: Oldukça hoşuma gitti. Tam günlük bir makyaj için ideal abartısız. Açık krem tonundaki hafif simleri ile çok doğal duruyor. Diğer renklerde sim fazla yok daha mat duruyor. Ve maykyajı diğer paletteki renkler ile gölgelendirerek tamamladığınızda daha hoş  duruyor.

 Essence Göz farı 13 Lough, love, Lime

Göz Farı yeşil tonlar : 13 Lough, love, Lime. Bu tonlarda güzel bir bütün halinde yine gölgelendirmeler ile çok hoş bir makyaj yapabiliyorsunuz. Renk yeşil olduğu için tabii farkındalık oluyor. Ama aşırı abartı şeklinde koyu tonlarını tercih etmezseniz günlük  makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
 Essence Ruj 04 HIDDEN SECRET
04 Kodlu HIDDEN SECRET isimli Ruj : Bir numaralı Ruj diyebilirim. Süper, harika. Varlığı sadece parlatıcı görünümünde. Böyle Ruj sürmek ama ruj sürmüş gibi görünmek istemiyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir renk. Tabiki ten renginiz de ruj seçiminde önemli. Çünkü bu rengi koyu tenler kullandığında daha soğuk bir görünümleri olacak ve bu da hoş durmayacaktır. 

 Essence Ruj 04 HIDDEN SECRET
06 Kodlu FROSTED isimli RUJ: 
Yİne dikkat çekici bir ruj değil. Hafif pembelik ile yine bir parlatıcı görünümünde dikkat çekici değil. Ancak tadı çok şekerli 😀 Tadı yazınca aklıma geldi. Kadınlar ömürleri boyunca 3 kilo ruj yedikleri haberi dünya kadınlar günün yayımlanmıştı.   Bu sebep ile kullandığınız kozmetiklere daha dikkat etmek gerekiyor gerek ruj gerek diğer ürünler gözeneklerden geçip kana işlediği bir gerçek. Her neyse konumuza dönecek olursak. Bu rengi de tadı haricinde sevdim.

 Essence Ruj 06 FROSTED
10 kodlu GLAMOUR QUEEN isimli Ruj: Diğer aldığım ürünlerden daha dikkat çekici Koyu renkli gibi görünse de aslında çok da koyu durmuyor. Yani abartı  bir renk değil. Daha belirgin bir kırmızı kahve arası bir ton ama çok hoş bir renkte. Tadı için yorumum yok bir acayiplik yok. 🙂

 Essence göz kalemi
Göz kalemi: Yumuşak bir sürülüşü var zorlanmıyorsunuz. Bazı göz kalemleri nerede ise çile çektirir. Ancak sürerken hızlıca rengini veriyor. Kalıcılığı da güzel elinize değdiğiniz de öyle hemen çıkmıyor.

Essence 40 Natural Beauty silky touch blush allık
Allık: Bu üründe yine güzel . Ve hoş tonlarda ve doğallığı koruyor. 

Bu ürünlerin hiç birinde alerjik bir reaksiyon ile karşılaşmadığımı tekrar belirtmek isterim.

3 Yorum

  1. Özge 30 Temmuz 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba Oz 31 Temmuz 2016 Alıntıla
  2. zeynep 8 Ağustos 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir