Kaş ve Kirpik Dökülmesini Önleyen YöntemlerKaş ve Kirpik Dökülmesini Önleyen Yöntemler - www.viphanimlar.com

Kaşlarımız  ve kirpiklerimiz cildimiz ve saçımız kadar zarar görür. Kozmetik ürünlerinin verdiği hasarı da sayarsak  kirpikler ve kaşlarda dökülmeye neden oluyor.

Rimel ve temizleyiciler de kirpiklerin düşmanı diyebiliriz. Kirpiklerimiz iyice cansızlaşmadan bakımlarını yapmak gerek. Kaşlar ve kirpiklerin dökülmesini, kopmasını ve azalmasını bazı basit yöntemler ile önleyebilirsiniz.

Kirpik Ve Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaş ve kirpiklerin gücünü kaybederek dökülmesi ve seyrelmesi çok can sıkıcı bir durumdur. Kişisel bakımınızda alacağınız küçük önlemler ve  doğal yöntemler ile kaş ve kirpiklerinizin güçlendirerek gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kaş Ve Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir?

1- Göz çevrenize nazik olun çünkü, göz çevresi çok hassastır. Gözlerinizin etrafını ovalamakdan kaçının. Kaş ve kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlamak için çok daha güvenli bir yoldur.

2 – Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat edin. Kullanım süresi dolmuş malzemeler ile asla makyaj yapmayın.

3- Makyajınızı silmeden asla uyumayın. Makyajınızı silmeden uyumak uzun vadede kirpiklerin dökülmesine neden olur. Kat kat sürülen rimeller, göz ve kaş kalemleri gün sonunda temizlenmediği takdirde kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Bu nedenle makyajınızı silmeden uyumayın.  Suya karşı dayanıklı rimeller genelde en zarar verici makyaj ürünü, çünkü hem gözleri temizlemeyi zorlaştırıyor hem de kirpiklerden tamamen çıkartmak zorlar. Rimelinizi çıkartmak için, uygun bir makyaj çıkartıcı kullanın, yavaş ve nazik hareketlerle içten dışa doğru silin.

4- Kiprikleri kıvıran ürünlerden uzak durun. Bu ürünler kirpiklerinize zarar verir.

5 – Başkalarına ait makyaj malzemelerini kullanmayın. Cildiniz için sağlıksız ve rahatsız edici etkileri olabilir. Aynı hassasiyeti satın aldığınız kozmetik ürünlerinde de gösterin. Makyaj malzemeleriniz sadece size ait olsun.

6 – Hint yağının kaş köklerini güçlendiren ve besleyen mucizevi yapısı sayesinde seyrelen kaşlarınızı eski haline gelmesine yardımcı olacaktır. Uygulama öncesi kaşlarınızda ya da kirpiklerinizde makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin. Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiricidir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları besler.

7- Sık sık makyaj yapıyorsanız, kirpiklerinize normal rimelinizi sürmeden önce, besleyiciler ile zenginleştirilmiş şeffaf bir rimel sürün. Ayrıca sık makyaj yapmıyorsanız bile kirpiklerinizi her gün özel minik bir fırçayla taramak, sizin için faydalı olacaktır. Üzerlerine ince bir tabaka vazelin sürün.

İlginizi çekecek konularımız…

Kalın Kaşlar Sahip Olmak İçin 9 Doğal Yöntem

Zayıf Ve Küsen Kaşlar İçin Maskeler

Göz Sağlığı İçin Makyaj Yaparken Dikkat

Göz Makyajı Önerileri

Kuruyan Rimel Nasıl Canlandırılır

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir