Kaş ve Kirpik Dökülmesini Önleyen Yöntemler

Kaş ve kirpik dökülmesi

Kaşlarımız  ve kirpiklerimiz cildimiz ve saçımız kadar zarar görür.

Kozmetik ürünlerinin verdiği hasarı da sayarsak  kirpikler ve kaşlarda dökülmeye neden oluyor.

Rimel ve temizleyiciler de kirpiklerin düşmanı diyebiliriz.. Kirpiklerimiz iyice cansızlaşmadan bakımlarını yapmak gerek.

Kaşlar ve kirpiklerin dökülmesini, kopmasını ve azalmasını bazı basit yöntemler ile önleyebilirsiniz.

Kirpik Ve Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaş ve kirpiklerin gücünü kaybederek dökülmesi ve seyrelmesi çok can sıkıcı bir durumdur. Kişisel bakımınızda alacağınız küçük önlemler ve  doğal yöntemler ile kaş ve kirpiklerinizin güçlendirerek gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

1 – Kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat edin. Kullanım süresi dolmuş malzemeler ile asla makyaj yapmayın.

2-Kat kat sürülen rimeller, göz ve kaş kalemleri gün sonunda temizlenmediği takdirde kaş ve kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Bu nedenle makyajınızı silmeden uyumayın.

3 – Hint yağının kaş köklerini güçlendiren ve besleyen mucizevi yapısı sayesinde seyrelen kaşlarınızı eski haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Uygulama öncesi kaşlarınızda ya da kirpiklerinizde makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin.

 

Kirpik bakımı

Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiricidir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları besler.

4 – Başkalarına ait makyaj malzemelerini kullanmayın cildiniz için sağlıksız ve rahatsız edici etkileri olabilir. Aynı hassasiyeti satın aldığınız kozmetik ürünlerinde de gösterin. Makyaj malzemeleriniz sadece size ait olsun.

İlginizi çekecek konularımız…

Göz Sağlığı İçin Makyaj Yaparken Dikkat
Göz Makyajı Önerileri
Kuruyan Rimel Nasıl Canlandırılır

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir