Yoğurt Ve Yoğurt Suyunun Diyetteki ÖnemiYoğurt Ve Yoğurt Suyunun Diyetteki Önemi

Yoğurt diyette neden önemli? Yoğurt suyu ne kadar faydalı?

Bilindiği üzere yoğurt diyet listelerinde hep bulunur. Diyetisyenler bir öğünde de olsa diyet listelerine yoğurdu eklerler.   Peki neden yoğurt? İşte  yoğurt ve yoğurt suyunun mucizevi faydaları…

Yoğurt ilk başta açlık hissini yok ediyor, yağ yakıyor.

Yoğurdun ve suyunun içeriğinde bulunan kalsiyum, protein ve B vitaminleri açlık hissini ortadan kaldırırken, yağ yaktırır. Hücre yenilenmesinde de önemli rol oynar.

Ara öğünlerde salatalık, nane, birkaç kaşık yoğurt ve yoğurt suyu ile yapılan cacık, sıhhatli şekilde kilo verilmesinde yardımcı olacaktır.

Sıhhatli kilo vermenin yanı sıra bedenin formunun korunabilmesi için sindirim sisteminin durumu çok önemlidir.
Özellikle  tüketilen besinlerin sindirilmesi ve dışarıya atılması, fazla kiloları önlemektedir. Belli başlı besinlerin neden olduğu kabızlık sorunu ile yağlar bedende depolanır.

İdeal kilo için kabızlık sorunu ile büyük bir engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Yoğurt suyunun içinde yer alan faydalı bakteriler ile bağırsak florası dengelenerek, kabızlık sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Halsizlik, kilo artışı ve anksiyet gibi sorunlara neden olan tiroid derdine de deva yoğurt suyu. Özellikle maden suyu, yoğurt suyu ve birkaç kaşık yoğurtla yapacağınız ayran, tiroid fonksiyonlarının dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Yoğurt suyu tokluk hissi ile zayıflama programınızda iyi bir seçenektir. Şeker hastası ya da insülin direnci olan bireyler için yoğurt suyu, doğal ilaç görevi görür.

Kan şekerini dengede tutarak, bireyin direncinin arttırılmasında oldukça faydalı olur.  Ayrıca tokluk hissi ile beraber bireyin daha dingil ve huzurlu hissetmesine yardımcı oluyor.

Yoğurt suyuna nane, kekik ve pul biber gibi ödem sökücü baharatlar ekleyerek, ara öğünlerde kendinize hem lezzetli hem de etkili bir tedavi sunabilirsiniz.

♥Evde Yoğurt Yapımı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir