Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Ne Yapmalı?

Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Ne Yapmalı - www.viphanimlar.com

Bütün kadınların hayali gözleri ön plana çıkaran uzun, sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olmaktır. Çünkü uzun kirpikler  bakışları değiştirir ve daha derin bakışlar sağlar.

İşte gözleri ön plana çıkaran ve her kadının hayali uzun kirpiklere sahip olmak için yapmanız gerekenler…

Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Ne Kullanmalı? Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Vazelin

Yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın. Böylece kirpikleriniz hem nemli kalır ve hem de daha sağlıklı olmasını sağlar.

Doğal Yağlar 

Zeytinyağı, E vitamini yağı ve Hint yağı gibi doğal yağlardan bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayın.

Hintyağı ve Zeytinyağı her gün yatmadan önce  1 çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp kirpiklerinize uygulayın.

Yeşil Çay

Yeşil çay sadece yorgun gözler için değil, aynı zamanda yorgun kirpikler için de çok yatıştırıcı. Soğutulmuş yeşil çayın içine bir pamuk topu ıslatın ve makyajınızı çıkardıktan sonra nazikçe kirpiklerinizi sürün.

Yumurta Akı

Yumurta akını ve Hint yağını eşit miktarlarda karıştırın ve pamuklu çubuk yardımıyla bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparsanız güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Sütü

Doğal, sağlıklı yağlarla dolu hindistan cevizi sütü, kirpiklerinizi besleyebilir. Tam yağlı hindistan cevizi sütü içine pamuklu top batırın ve yaklaşık 15 dakika gözünüzde tutun. Soğuk su ile durulayın ve kurulayın.

Sağlıklı Beslenin.

Biotin eksikliği erken ve hızlı kirpik kaybına yol açıyor. Biotin ihtiyacını karşılamak için karnabahar, somon, muz, havuç, yumurta sarısı, sardalye, baklagiller ve mantar gibi yiyeceklerden mutlaka tüketin.

Sabahları doğru malzemelerle yapılmış besleyici bir meyve suyu içmek hem kirpiklerinizin güzel ve sağlıklı olmasını sağlar. İki havuç, bir portakal, iki yemek kaşığı çiçek poleni, bir yemek kaşığı bal, iki tane ezilmiş ceviz ve birkaç adet çam fıstığını blendırda iyice karıştırın ve bekletmeden için. Bu karışımda ihtiyacınız olan vitamin ve mineraller bulunuyor.

İlginizi çekebilecek yazılar… 

Kaş Ve Kirpik Dökülmesini Önleyen Yöntemler

Kalın Kaşlar Sahip Olmak İçin 9 Doğal Yöntem

6 Adımda Buğulu Bir Göz Makyajı Yapabilirsiniz

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz Makyajı Önerileri

Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl Kullanılmalı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir