Sağlıklı Ve Gür Kirpikler İçin Ne Yapmalı

Bütün kadınların hayali gözleri ön plana çıkaran uzun, sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olmaktır. Çünkü uzun kirpikler  bakışları değiştirir ve daha derin bakışlar sağlar.

İşte gözleri ön plana çıkaran ve her kadının hayali uzun kirpiklere sahip olmak için yapmanız gerekenler…

Sağlıklı kirpikler

  • Makyajınızı silmeden asla uyumayın. Makyajınızı silmeden uyumak uzun vadede kirpiklerin dökülmesine neden olur. Suya karşı dayanıklı rimeller genelde en zarar verici makyaj ürünü, çünkü hem gözleri temizlemeyi zorlaştırıyor hem de kirpiklerden tamamen çıkartmak zorlar. Rimelinizi çıkartmak için, uygun bir makyaj çıkartıcı kullanın, yavaş ve nazik hareketlerle içten dışa doğru silin.
  • Yatmadan önce kirpiklerinize vazelin uygulayın. Böylece kirpikleriniz hem nemli kalır ve hem de daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Sık sık makyaj yapıyorsanız, kirpiklerinize normal rimelinizi sürmeden önce, besleyiciler ile zenginleştirilmiş şeffaf bir rimel sürün. Ayrıca sık makyaj yapmıyorsanız bile kirpiklerinizi her gün özel minik bir fırçayla taramak, sizin için faydalı olacaktır. Üzerlerine ince bir tabaka vazelin sürün.
  • Zeytinyağı, E vitamini yağı ve Hint yağı gibi doğal yağlardan bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayın.
  • Yumurta akını ve Hint yağını eşit miktarlarda karıştırın ve pamuklu çubuk yardımıyla bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde yaparsanız güçlü kirpiklere sahip olabilirsiniz.
  • Kiprikleri kıvıran ürünlerden uzak durun. Bu ürünler kirpiklerinize zarar verir.
  • Sağlıklı beslenin. Biotin eksikliği erken ve hızlı kirpik kaybına yol açıyor. Biotin ihtiyacını karşılamak için karnabahar, somon, muz, havuç, yumurta sarısı, sardalye, baklagiller ve mantar gibi yiyeceklerden mutlaka tüketin.
  • Sabahları doğru malzemelerle yapılmış besleyici bir meyve suyu içmek hem kirpiklerinizin güzel ve sağlıklı olmasını sağlar. İki havuç, bir portakal, iki yemek kaşığı çiçek poleni, bir yemek kaşığı bal, iki tane ezilmiş ceviz ve birkaç adet çam fıstığını blendırda iyice karıştırın ve bekletmeden için. Bu karışımda ihtiyacınız olan vitamin ve mineraller bulunuyor.

 

6 Adımda Buğulu Bir Göz Makyajı Yapabilirsiniz
♥Göz Makyaj Malzemelerine Dikkat!
♥Menopozda Göz Kuruluğuna Dikkat
♥Kusursuz Göz Makyajı İçin Maskara Nasıl Kullanılmalı

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir