Esmer Bayanlar İçin Makyaj ÖnerileriEsmer Hanımlar İçin Makyaj Önerileri

Esmer bayanların makyajı daha bir zordur. Koyu renk ve açık renklerin arasında kalırsınız.

Makyaj bir sanattır. Esmer tenlilere de makyaj inanılmaz yakışmaktadır.  Fakat doğru renkleri kullanılmak çok önemlidir. 

Esmer bayanların, beyaz tenli oranla  ten renkleri ile orantılı makyaj yapmaları gerekmektedir. Esmer bayanların makyaj yaparken uzak durması gereken renkler nelerdir ? Bütün öneriler yazımızda..

Esmer tenliler nasıl makyaj yapmalı ? 

Fondöten : Esmer hanımlar iki tip renk fondöten kullanmaları  gerekir. İlk olarak ten renginize uygun koyu renk bir fondöten ikinci olarak ise aldığınız bu fondötenin iki ton açığı kullanacaksınız( 2 ton açık fondöteni yüzünüzün aydınlatılması gereken yerler için kullanmanız gerekecek )

Pudra: Fondöten seçiminin ardından sırada pudra seçimi var. Seçeceğiniz pudranın özelliği  cildinizde duruş itibari ile çok önemlidir. Bu yüzden esmer tene sahip olanların kapatıcı özellikleri yoğun olan pudralara yönelmeleri iyi olacaktır.

Allık : Çok koyu kahve tonları ve kiremit tonları olabilir. Pembe ton allıklardan uzak durmanız gerekir.

Esmer makyajı

Göz Farları : Kumral bayanların kullandığı her rengi kullanabilirsiniz. Yani zeytin yeşili, kahve ve gold kahve tonları, siyahla kombine edebilirsiniz. Bunun haricinde mürdüm, somon renkleri, griler ve morlar, turuncular bunlar sizin için mükemmel renklerdir.

Rimel ve Eyerliner: Eyeliner sürmeyi ihmal etmeyiniz. Rimelinizi de iyi bir markadan seçiniz. Çift kat sürmek daha keskin bakışlar sağlar. . Ancak topaklanmalardan kurtulmak adına, rimelden sonra kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayabilirsiniz. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmayı ihmal etmeyin. Siyah yada koyu kahve rengi kaş kalemi kullanınız. Gözaltı morluklarınız varsa kapatıcı kullanınız.

Ruj : Kahve tonları sizin için uygundur. Mürdüm, bordo, koyu kırmızı, fuşya ve koyu pembe ruj renkleri esmer tenli bayanlara en çok yakışan ruj renkleridir. Yine açık pembe ve parlak pembe parlatıcılardan uzak durunuz.

Mavi Gözleri Daha Çekici Ve Belirgin Hale Getirin
Makyaj Uzmanlarından Makyaj Yapma Taktikleri

Bir yorum

  1. Feride 14 Haziran 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir