Bebekler İçin 10 Sağlıklı BesinBebekler İçin 10 Sağlıklı Besin

Çocukların sağlıklı gelişimleri için en önemli unsurlardan biride sağlıklı ve besleyici besinlerdir. Çocuğunuzun gelişimine yardımı olan besinler neler?

Tatlı patates

Tatlı patates

En besleyici sebzelerden biri de tatlı patatestir. C ve A vitaminiyle dolu olan tatlı patates fito-besinler açısından da zengindir.

muzun faydaları

♥Okul Dönemindeki Çocuklar Nasıl Beslenmeli?

Muz

En mükemmel gıdalardan biri olan muz, doğal olarak tatlıdır ve vitaminle doludur.

kabak

Kabak

Bebekler için en iyi gıdalardan biri olan kış kabağının bir düzine çeşidi bulunuyor ve hepsinin tatları farklıdır. Kabağı fırınlayın, kaynatın ya da buharda pişirin ve biraz sebze suyun ekleyin sonra püre yapın.

Evde Yoğurt Yapımı

♥Çocuk Gelişiminde Beslenmenin Önemi

Organik tam yağlı yoğurt

Bebeğiniz 6 aylıksa ve süte karşı alerjisi yoksa probiyotiklere başlamanın en iyi yolu evde mayalayacağınız yoğurttur.

Taze Tarhana Çorbası

Ev yapımı çorbalar

Ev yapımı sebze çorbası lezzetlidir ve sağlıklı bir bebek yiyeceğidir. Hazırladığınız bu çorbaya tuz eklemeyin. Evde taze hazırlayacağınız acısız tarhana çorbası çocuğunuz için besleyici olacaktır.

Güven Duygusunu Arttıran Besinler

Yumurta

Çok fazla besin değeri ve protein için organik yumurtalar bulmaya çalışın. Ayrıca yumurtada Omega 3 yağ asitleri, kolin ve önemli bir B vitamini var.

avokado

♥Çocuklarda Besin Alerjisine Dikkat!

Avokado

Bebeğiniz için en mükemmel yiyecek olan avokadonun sindirimi ve hazırlaması kolaydır. Sadece kesin ve bebeğinize yedirin.

Yulaf ezmesi

Yulaf

Bir başka protein kaynağı olan yulaf ile çocuklarınıza kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Fitokimyasallar, E vitamini ile demir, çinko ve magnezyum gibi birçok mineral açısından da zengin olan yulafa biraz meyve veya bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

yaban mersini

♥Çocuklarda Demir Eksikliğine Karşı Önlem Alın

Yaban mersini

Diğer bir süper gıdalardan biri de yaban mersinidir. Lif, C ve A vitamini açısından zengin olan yaban mersininde bol miktarda antioksidan bulunuyor. Yaban mersini, kalp, gözler ve beyin gibi bebek vücudunun her parçası için sağlıklıdır.

Meyve Tabağı şişmanlatıyor

Meyve suyu ve meyve püresi

Meyve tüketimi çocuklar için önemli yeri vardır. Bebeklerin bağırsak hareketleri için meyve önemli besinler arasındadır. Elma, şeftali, üzüm, mandalina gibi meyvelerin suları verebilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir