Sevgi KurabiyeleriSevgi Kurabiyeleri

Üzerlerinde seni seviyorum yazılı kurabiyeleri çok özel sevdiklerinize ikram etmek için yapabilirsiniz.

Malzeme Listesi

200 Gram Tereyağı
1 Su Bardağı Pudra Şekeri
1 Adet Yumurta
1 Su Bardağı Buğday Nişastası
2,5 Su Bardağı Un
1 Paket Vanilya
Yapıştırmak İçin:
Bal
Su

Üzeri İçin:

Farklı Renklerde Şeker Hamuru

Hazırlanışı:

Geniş bir kaseye oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını alıyoruz. Üzerine pudra şekerini ekliyoruz.

Yoğurmaya başlıyoruz. Ardından yumurtayı kırıyoruz. Yoğuruyoruz. Bu üçlü malzemeyi iyice yoğuruyoruz. Unu, nişastayı ve vanilyayı da ilave ediyoruz. Yoğurmaya devam ediyoruz.

Eğer hamur cıvık kıvamda olursa az daha un ekliyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamurun üzerine un serpip, merdane yardımıyla açıyoruz. Kurşun kalem kalınlığında açıyoruz. Açtığımız hamurun üzerinden değişik şekilli kurabiye kalıplarıyla şekiller kesiyoruz.

Biz kalpli kurabiye kalıbını kullandık. Sizde isteğinize göre kullanabilirsiniz. Hazırladığımız kalpli kurabiyeleri yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz. Tüm hamuru aynı şekilde hazırlıyoruz. Kurabiyelerimiz önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında pişiriyoruz.

Kurabiyelerimizin üzeri pembeleştikte sonra fırından çıkartıyoruz. Kurabiyeleri soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan şeker hamurunu hazırlıyoruz. Şeker hamurumuzu merdane yardımıyla açıyoruz. Kalpli kurabiye kalıbıyla şekiller hazırlıyoruz.

Ardından isimli kalıplarla üzerlerine yazı yazıyoruz. İsim kalıplarını pasta malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Ayrı bir tarafta da bir kaseye biraz bal döküyoruz. Biraz da su ekleyerek kıvamını açıyoruz.

Soğuyan kurabiyelerin üzerine fırça ile ballı su karışımından sürüyoruz. Şeker hamurlarını üzerine yapıştırıyoruz. Tüm kurabiyelerimizi aynı şekilde hazırlıyoruz. Sevgi kurabiyelerimizi servise hazırlıyoruz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir