Bal Ve Limon İle Siyah Noktalara ElvedaSiyah Noktalar İçin Limonlu Bal Maskesi

Bal mucizevi bir besindir. Bal bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan ve besleyici bir gıda olmasının yanı sıra cilt bakımında da rahatlıkla kullanılır.

Balı cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Balın içeriğinde bulunan maddeler antibakteriyel özellikler taşımaktadır. Bal gibi limon da antibakteriyeldir. Bu iki mucizevi besin birleştiği zaman siyah noktalara elveda diyebilirsiniz.

⇔ Limon İle Gelen Cilt Güzelliği ⇔

Günümüzde özellikle gençlerde büyük sorun olan özellikle alın, çene ve burunda oluşan siyah noktalardır. Limon ve bal ile hazırlanan bu maske piyasada satılan birçok kozmetik üründen çok daha olumlu sonuçlar vermektedir. Kozmetik ürünleri kullanmak yerine, evde kendinizin hazırladığı bu karışımı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Maske İçin Neler Lazım?

Yarım Limonun Suyu
1 Tatlı Kaşığı Bal

⇒ Siyah Noktalar İçin Bal Maskesi İçin Tıklayın⇐

Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

Yarım limon suyuna 1 tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırarak temizlediğiniz sorunlu bölgeye tatbik edilir. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayıp durulanır.

Limonun suyunu sıkacak kadar vaktiniz yoksa daha kolay bir yöntem uygulayabilirsiniz.

Yarım limonun üstüne bal dökerek sorunlu bölgeyi doğrudan limonla ovarak yine 15-20 dakika bekleyip, soğuk suyla yıkayıp durulayın.

⇒ ⇒ Balın Mucizevi Faydaları İçin Tıklayın ⇐ ⇐

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir