Kil Maskeleri Nasıl KullanılırKil Maskeleri Nasıl Kullanılır

Son günlerde bayanlar arasında popüler olan, cilt problemlerinde kullanılan kili doğru şekilde kullanıyor muyuz?

Yazımızda son günlerde kadınlar arasında çok popüler olan  kil maskelerine değineceğiz. Kil maskeleri nasıl kullanılır? Hangi cilt tiplerine uygundur ? Zararı var mıdır?

Kil; yüzyılladır cildi iyileştirme etkisinden dolayı tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Kil   cildi temizleyip  ölü deriyi atar ve vücuttan toksinleri temizler. Hafta 1 kez uyguladığınız kil maskelerinin etkisini zamanla görürsünüz.

⇔ Kilin Çeşitleri Ve Cilde Faydaları Tıklayın ⇔ 

Kuru ciltler için kil maskesi kullanırken dikkatli olmaları gerekir.

Kuru ciltlerde de ölü deriyi atmak ve cildi yeniden canlandırmak gerekir fakat kil maskelerini cilde uygularken kili ya su ile karıştırmak gerekir ya da bitkisel yağlarla kullanmak gerekir. Çünkü kilin kurutucu etkisi vardır ve kuru ciltler için uygulandığında ciltte çekilme hissedildiğinde cilt hemen yıkanmalıdır.

Kil özelliğini yitirmesin ve zor sürülmesin.

Çok sert ise biraz su ekleyin çok sıvı ise de kil ekleyip karışımı düzenleyebilirsiniz. Macun kıvamına gelince rahatça uygulayabilirsiniz ve sonuçları daha iyi alırsınız. Çok sıvı olan kil cildinize tam oturmaz ve etki etmez, kalın yapılan kil maskesi ise çok katı kıvamda olur ve cilde istenildiği gibi yapılandırmayı gerçekleştirmez.

Kil maskesini göz çevreniz hariç tüm yüzünüze alnınızdan başlayarak dairesel hareketlerle uygulayın. Cildinizin durumuna göre bekletin.

♥ Kil Maskeleri İçin Tıklayın ♥

Kil Maskesini Temizlerken

Kil maskesini cildinize uyguladığınız da kendi kendine kurumasını bekleyin. Kil maskesini sürdüğünüzde hiçbir şekilde yüz mimiklerinizi kullanmayın bu maskenizin cildinize etkisini azaltır. Maskeyi cildinizden gül suyu kullanarak pamuk yardımı ile temizleyin.

Genel  Kil Maskesi Tarifi

Cilt için uygun olan kilden 2 çorba kaşığını bir kaseye koyun aynı şekilde 2 kaşıkta su ilave edin. Kullanacağınız su çeşme suyu olmasın mümkünse dinlenmiş su tercih edin. Bu şekilde kili karıştırmadan su ile 40 – 45 dakika bekletin. Kil özelliğini yitirmesin ve zor sürülmesin. Çok sert ise biraz su ekleyin çok sıvı ise de kil ekleyip karışımı düzenleyebilirsiniz. Macun kıvamına gelince rahatça uygulayabilirsiniz ve sonuçları daha iyi alırsınız. Çok sıvı olan kil cildinize tam oturmaz ve etki etmez, kalın yapılan kil maskesi ise çok katı kıvamda olur ve cilde istenildiği gibi yapılandırmayı gerçekleştirmez.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir