Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

Limon İle Gelen Cilt Güzelliği - www.viphanimlar.com

Mutfaklarımızda kullandığımız limon ile cilt güzelliğinizi destekleyebilirsiniz.

Limon;  C vitamini, potasyum ve manganez mineralleriyle folat, B6, B1, B2 vitaminleri açısında da oldukça zengindir.  1 adet limonun suyu günlük C vitamini ihtiyacının %36’sını karşılıyor.

Limonun salatalarda ve yemeklerde kullanmanın dışında  güzelleşirken de kullanabilirsiniz.

Limonun Cilde Yararları Nelerdir? Limon İle Güzelleşin…

Sivilce ve Siyah Noktalara İçin:

Limonun doğal antibakteriyel yapıya sahiptir. Antibakteriyel sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı oluyor. Sivilcelerden şikayetiniz varsa limon ile yapılan maskeler uygulayabilirsiniz.

Fakat maske hazırlayacak vaktiniz yoksa bir limonu ortadan ikiye kesin ve sivilcelerin olduğu bölgeye sürün. 10 dakika bekleyip bol suyla yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız sivilcelerin azaldığını ve iyileştiğini görebilirsiniz.

Gözenekleri Temizlemek İçin:

Yağlı ciltlerin başlıca sorunu tıkanan gözeneklerdir.  Tıkanan gözeneklerin yol açtığı en büyük problem ise sivilce oluşumunu tetiklemesidir. Bu gibi sorunlardan korunmak için limondan faydalanabilirsiniz.

2 kaşık Hindistancevizi suyuna 6-7 damla limon damlatın. Bu karışımı pamukla yüzünüzü temizlemek için kullanabilirsiniz. Hindistancevizi suyu yerine sadece iyi su da kullanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin :

Limonda bol miktarda bulunan sitrik asit cilt lekelerine (güneş lekeleri, sivilce lekeleri) karşı en etkili doğal çözümlerden biri. Düzenli olarak kullanıldığında bu lekelerin görünümünü önemli oranda hafifletir.

Aşırı Yağlı Ciltler İçin:

Aşırı yağlı bir cilde sahipseniz  ve bu yağ yüzünden parlayan bir yüzünüz olduğu için rahatsızlık duyuyorsanız,  limonun kullanıldığı doğal yüz maskelerini denemelisiniz. Limon fazla yağı alır ve yağ dengesini sağlayarak cildin daha az yağlanmasına yardımcı olur.

Cildi Canlandırmak İçin:

Limonun yapısında cildi besleyen C vitamini bulunduğundan solgun bir ciltte düzenli kullanıldığında cilde canlılık,doğal bir parlaklık verir. Daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Kararan Dirsekler ve Dizler İçin:

Kararan dirsek ve dizler için  pek çok kozmetik beyazlatıcı krem mevcut. Fakat daha hesaplı ve hiç kimyasal madde içermeyen bir çözüm için limon kullanabilirsiniz. Bu bölgelere limon suyu sürmek bir süre sonra rengin açılmasını sağlar. Limonu sürüp 15 dakika kadar beklettikten sonra bol suyla yıkayın ve kurulayın. Daha sonra iyi bir nemlendirici sürün.

Zeytinyağı Ve Limon Karışımının Sağlık İçin Faydaları

Limon Kabuğunun Vücuda Faydaları Nelerdir?

Şeker Ve Limon İle Peeling

Limon Detoksunun Faydaları

Kepeğe Karşı Limon Ve Sirke

Limonlu Su İçmenin Faydaları

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir