Zayıf Ve Küsen Kaşlar İçin MaskelerZayıf Ve Küsen Kaşlar İçin Maskeler

Kaşlar yay gibi yapılacak derken küserler ve sonra çıkmazlar. Şekli bozulan yada küsen kaşlarınız için kaş güçlendirici maske tarifini sizler ile paylaşacağız.

Tarifini vereceğimiz  maskeler ayrıca seyrek ya da ince kaşı olanların da uygulayabileceği bir maskelerdir.

Kalın, iyi şekilli kaşlar, tam anlamıyla, gözleriniz için bir çerçeve oluşturur. Daha kalın gözlü kaşlar istiyorsanız, doğal yapılan maskeler ile güçlendirebilirsiniz.

Seyrek ve zayıf kaşları güçlendirmek için E vitamini açısından zengin Tatlı badem yağından faydalanmak en etkili ve akıllıca bir yöntemdir. Badem yağı haricinde zeytinyağı  ve keten tohumu yağı da oldukça etkilidir.

 Tatlı Badem Yağı ve Keten Tohumu Yağı

Tatlı badem yağı ve keten tohumu yağı birlikte karıştırıldığında, kaşları güçlendirip yoğunlaştırmak için doğal bir tedavidir. Tatlı badem yağı  ve keten tohumu yağı karışımını uyumadan önce her gece kaşlarınıza masaj yapmanız yeterlidir. Bu ikili yağ karışımı,  kaşların büyümesini teşvik eder, kondüsyonunu ve güçlendirilmesini sağlar.

Süt Ve Bal

Muhtemelen süt ve bal karışımının harika bir serinletici yüz maskesi olduğunu biliyorsunuzdur. Zayıf kaşlar için de doğal, besleyici bir bakım olduğunu bilmiyordunuz?

Bir miktar süt ve bal karışımını kaşlarınıza masaj yapmanız yeterlidir, on beş dakika boyunca bekleyin ve yıkayın.Sonra yatmadan önce gözlerinize biraz gül yağı ve badem yağını karıştırıp uygulayın. Kaşları besleyecek ve daha kalın olmalarını sağlayacaktır.

Soğan Suyu

Soğan suyu sağlıklı kaş büyümesi için gerekli olan kollajen üretmek için vücuda yardımcı olan kükürt içerir.

Zeytinyağı, kaşlarınızı besleyecek ve daha hızlı bir büyümeyi teşvik edecektir.

Bir soğanın suyunu alın, biraz zeytinyağı ile karıştırın ve kaşlarınıza sürtün. Yıkamadan önce10 – 15 dakika boyunca bekleyin ve kaş büyümesini teşvik edecektir.

Kaş güçlendirici maske “İncir Ve Süt”

Yarım çay bardağı süt

2 adet kuru incir

Sütü ve inciri cezvede kaynatıp ezin. Daha sonra kaş fırçası veya diş fırçası ile kuru bir şekilde kaşlarınızı tarayıp fırçalayarak masaj yapın. Hazırladığınız maskeyi kaşınıza uygulayıp 5 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın.
Kaş güçlendirici maskeyi  her gün uygulayın.

Kaşların Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

2 Yorum

  1. Yeşim Onur 1 Haziran 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 1 Haziran 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir