Kilin Çeşitleri Ve Cilde FaydalarıKilin Çeşitleri Ve Cilde Faydaları

Yüzyıllardır tedavi amacıyla kullanılan Kil, cildin güzelleşmesine ve cilt problemlerine karşı en etkili olan bir doğal maddedir.

Kilin içinde barındırdığı mineraller, cildimizdeki minerallerle aynı özelliği taşıyor. Bu da cildimize inanılmaz fayda sağlıyor. Kil cilt maskelerinde cilt güzelleştirme de kullanılan malzemelerin en önemli maddesidir. Kil tek başına da cilt için yeterli bir bakım olsa da diğer malzemelerle de uygulandığında cildi sıkılaştırır, besler ve gençleştirir. Kil kullanımı kolay ve uygun bir bakım yöntemidir.

♥Kil Maskeleri

Kil; cildi iyileştirme  etkisi ile bilinir. Kirli bir cildi temizler ölü deriyi atar ve vücuttan toksinleri temizler. Kil cilde sürüldüğünde ölü deri tabakasını soyacağı için cildin yenilenmesinde de aktiftir. Dozunda kullanıldığı sürece cilde alerjik etki yapmaz.

Kil Çeşitleri

Her cilt sorunu için farklı bir kil maskesi bulunuyor. Evde hazırlayabileceğiniz kil maskeleriyle cilt problemlerinden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

 Kilin Seçimi Ve Faydaları:

Kil; toz halinde beyaz, yeşil, sarı ve mavi renklerde olur. İyi bir kili, kozmetik dükkanlarında, marketlerde ve aktarlardan bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise kilin ince yeşil veya beyaz olmas20ıdır. Farklı tarzda yani ucuz kil almayı tercih ederseniz bunu parçalayıcı mikser ile inceltin. Kili cildinize uyguladığınızda cildinize pütür pütür bir etki vermemelidir. Maskeler cildinizde 20 dakika kadar durmalı ve ılık suyla durulanmalıdır.

♥Kil Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Yeşil kilin faydaları:

Yeşil kil; Fransız deniz kili olarak da bilinen bir deniz kilidir. Cilde faydası hiç bir kille ölçülemeyecek kadar fazla olan bir kil çeşididir.Yağlı cilt tipleri için ise yeşil kil tercih edilir. Daha güçlü cilde etki eder. Cildi kurutmada son derece başarılıdır. Ciltteki fazla yağ dengesini düzene sokar , Akne ve sivilce varsa bu sorunu ortadan kaldırır, Sivilce izlerine ve diğer cilt lekelerine karşı etkilidir, Cildin sağlıklı parlamasını ve daha duru görünmesini sağlar.Özellikle iş yaşamı gereği sürekli makyaj yapmak zorunda olan ve bu nedenle cildi yıpranan hanımların yeşil kil maskesi kürü yapmalarında fayda vardır. Cildi temizleyen ve ciltte makyaj, hava kirliliği, ter ve yağlanma neticesinde kapanan cilt gözeneklerinin tekrar açılmasını sağlar.

♥Parlak Ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Gül Maskesi

Beyaz kilin faydaları:

Beyaz kil; her aktarda kolaylıkla bulabileceğiniz hem ucuz hem de çok iyi sonuçlar alabileceğiniz bir üründür. Günümüzde kirli hava, stres, düzensiz ve yanlış beslenme gibi olumsuz etkilenmektedir. Beyaz kil, normal ve karma ciltler için yağ dengesini düzenler, Ciltteki kırışıklıkları azaltır, Çatlak ve dökülmeleri onarır, Ciltteki pürüzleri giderir ve Cildi besleyerek daha genç görünmesini sağlar.

 Dikkat etmeniz gereken nokta cilt tipinize uygun kili bilmenizdir….

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir