Doğal Ödem Attırıcı Besinler Nelerdir?Ödem AttırıcılarVücudun belli bölgelerinde özellikle de  ayaklar ve bacaklarda oluşan ve kişiyi oldukça rahatsız eden şişlik ve ödemlerden doğal besinler ile kurtulabilirsiniz.

 

 

Hamilelerin ve kilo vermek isteyenlerin en büyük derdi özellikle bacak ve ayaklarda oluşan ödem ve şişliklerdir. Ayrıca göbek, kalça ve basenlerde de sorun olan ödem ve şişlikler kurtulmak için hangi sebze ve meyvelerin tüketmek gerekli?

Su

Su

Vücuttaki ödem ve şişliklerden kurtulmak için en önemli şey su tüketimidir. Günde ortalama olarak 1,5 litre ve üzerinde içeceğiniz su, ödemlerin atılmasına yardımcı oluyor fakat bu su tüketimini art arda içmeyin. Ara vermeden tüketilen su vücudunuz için zararlı olabilir. Su tüketimini gün içinde yayın.

Nar Ve Nar Suyu

Nar Ve Nar Suyu

Kış aylarının en sağlıklı meyvelerden biri de Nar. Kış hastalıkları nezle, soğuk algınlığı, grip gibi  rahatsızlıklarda nar tüketimi bağışıklığı güçlendirirken, antioksidan bakımından zengin ve içinde bulunan enzimler de vücutta ödem oluşmasını engelliyor.

Taze nardan sıkılmış bir nar suyu, ödem attırıcı etkiye sahiptir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise kanınızdaki şeker oranı. Şeker hastalarının doktora danışarak hangi oranda tüketmesi gerektiğini öğrenmesi gerekir.

Salatalık

Salatalık

Salatalığın % 96’sı sudur. Salatalık en iyi ödem söktürücülerden biridir. Salatalıktaki sülfür ve silikon, böbreklerden ürik asidi temizlemede yardımcı olur. Böylece vücuttaki ödem azalır. Ayrıca salatalık içindeki askorbik ve kafeik asit de ödem söktürmeye yardımcı olur. Ayrıca bir potasyum deposu olan salatalık, vücudu kramplardan korur.
İçerdiği su miktarıyla günlük su ihtiyacınızı da karşılamaya niyetli olan salatalık, taze olduğunda midenizi rahatlatmak üzere de aktif rol oynar.

Marul

Marul

Marul, sofralarımızın en değerli salatalarındandır. Şahsen ben marulu çok severek tüketirim. Kahvaltılarda da marul yiyebilirsiniz. Kahvaltıda 3 yaprak marul ve dilimlenmiş yumurta hem doyurucu oluyor hem de sabah aç karnına tüketilen marul bağırsakların rahat çalışmasını sağlıyor.

Çünkü marul içerdiği yüksek miktardaki su oranıyla boşaltıma da yardımcı oluyor.Marulun içindeki demir ve magnezyum sayesinde de güçlü bir bedene sahip oluyorsunuz.

Sayfa: 1 2 3 4


2 Yorum

  1. Meliha 11 Ocak 2017 Alıntıla
  2. Betül ÖzYönetici 11 Ocak 2017 Alıntıla
  3. Yorum Bırakabilirsiniz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir