Kazım Koyuncu’nun Hayatı Beyaz PerdedeKazım Koyuncu’nun Hayatı Beyaz Perdede

Akciğer kanserinden 25 Haziran 2005  yılında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu; sanatçılığı ve dünya görüşü ile sevenlerinin kalbinde özel bir yeri vardır.

Uzun yıllar kanserle mücadele eden 33 yaşında aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu’nun hayatı  film oluyor. “Yağmur – Kıyamet Çiçeği” filminde Karadenizli sanatçıyı,  başarılı oyuncu Engin Hepileri canlandıracak. 

Kazım Koyuncu'nun hayatı film oldu

Onur Aydın’ın ‘Yağmur-Kıyamet Çiçeği’ kitabından aynı isimle, yine Onur Aydın tarafından beyaz perdeye aktarılacak olan filmin yapımcılığını da Gülay Kuriş’in üstlendiği   filminin oyuncuları okuma provası için ilk kez bir araya geldi. Filmin çekimlerine ise önümüzdeki günlerde Trabzon’da başlanacak. Kazım Koyuncu’nun hayatının yanısıra; Çernobil Vakası, yabancı kadın ticaretinin doğuşu, Trabzonspor’un 1995 – 1996 senesinde şampiyonluğu bir gol ile kaybedişi ve sonrasında şehirde ilan edilen yas anlatılacak. 

Ekim ayında vizyonda olması beklenen “Yağmur – Kıyamet Çiçeği” filminin oyuncu kadrosunda yer alan isimler: Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Köstengil, Sait Genay, Settar Tanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova ve Serap Aksoy.

Engin Hepileri; bu filmin uzun zaman önce yapılması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Kazım Koyuncu var filmde, onun düşünceleri, hayatı, olaylara bakışı, yaklaşımı… Kazım’ın bilinmeyenlerinden de bahsedeceğiz. Kazım Koyuncu’yu canlandırmak; müthiş bir duygu ve sorumluluk benim için. Hiç kolay olmayacak tabii ki! Bu yüzden çok çalışıyorum. Kazım’a dair her şeyi okuyorum, araştırıyorum. İrdeledikçe, onun duygularını benimsiyorum. Çok özel bir adam. Benim için bir rolden çok daha ötesi. Hayal edilen bir film değil, gerçekten yaşanmış bir hikayeyi anlatacağız. Ben de büyük bir heyecanla, merakla bekliyorum.” dedi…Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir