Ceyda Düvenci Kızının Tedavisini Anlattı.



Ceyda Düvenci Kızının Tedavisini Anlattı.

Güzel ve başarılı oyucu Ceyda Düvenci kızını ve tedavisini ELLE dergisinin Kids ekine anlattı.

“Yılmak yok, yoruldum demek yok…”

Ceyda Düvenci kızı Melisa’nın tedavisi için ABD’ye giden ve geçtiğimiz aylarda dönenen Ceyda Düvenci yaşadıklarını anlattı…

Ceyda Düvenci ve Kızı

Düvenci, doğduktan bir gün sonra beyin kanaması geçiren CP hastası kızı Melisa’yı ve birlikte neler yaşadıklarını şöyle anlattı.

 “Uzun süre kendime ‘Neden ben?’, ardından ‘Neden benim çocuğum?’ diye sordum. Sonra kendime dedim ki, ‘Ona kimseye muhtaç olmayacağı bir hayat hazırlamalıyım. Birlikte bir mücadeleye girişiyoruz. Yılmak yok, yoruldum demek yok” diye konuştu.

Kızının beş aylıkken fizik terapiye başladığını belirten Düvenci, “Uzun fizyoterapi seanslarının ardından Melisa yürümeye başladı. Çok sosyal bir çocuk. Mutlu, esprili ve çok akıllı. Fakat ben yine bir şey eksik duygusunu yaşıyordum” dedi.

Yeni bir tedavi yöntemi için San Francisco’ya, Anat Baniel’e gitmeye karar verdiklerini söyleyen Düvenci:

“Bir ay orada kalıp günde ikişer terapi yaptık. Bir ay orada kalıp günde ikişer terapi yaptık. Melisa o dönem inanılmaz gelişme gösterdi. Bir ayın sonunda Anat’a, ‘Şimdi ne yapacağız?’ diye sorduğumda, ‘Hiçbir şey yapmanıza gerek yok, hayat en büyük terapi. Hayatın içine karışın, sokakta, parkta zaman geçirin. Bırakın kızınız, çocukluğunun tadını çıkarsın.
Terapilere devam edin ama okula daha fazla gitsin’ dedi.”



Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir