İmplant Ameliyatı Sonrası Yüzün Şişmesiİmplant Ameliyatı Sonrası Yüzün Şişmesi

Gerek tek diş implant operasyonlarında gerekse damak implant tedavisinde ameliyat sonrasında ağrı ve yüzün şişmesi şikayeti çok sık olmaktadır. Bu yazımızda implant ameliyatı sonrasında yüzün şişmesi ve ağrı problemine derinlemesine bir açıklık getireceğiz.

İmplant  tedavisi bilindiği üzere diş eksikliği durumunda ya da kurtarılamayan dişlerin yerine vidalı yapay diş yapılması işlemidir. İmplant tedavisinin son yıllarda bu kadar popüler bir uygulama haline gelmesinde tedavinin doğal diş kadar sağlıklı bir sonuç vermesi ve uzun ömürlü bir tedavi yöntemi olması gerçeği vardır.

İmplant ameliyatı sonrasında hastanın yüzünde şişlik olması durumu son derece normal bir durumdur ve diş hekiminin önerilerine uyulduğu takdirde bu şişlik maksimum 2 gün içerisinde (çoğu zaman aynı günde) inmektedir. İmplant sonrasında yüzde şişlikle birlikte meydana gelen ağrı da yine hekimin önerdiği ilaçların kullanılması durumunda hemen aynı gün son bulacaktır.

diş beyazlatma
www.viphanimlar.com

İmplant ameliyatı sonrasında hekimin önerilerine uyulmadığı takdirde implant enfeksiyonu sorunu yaşanabilir ve yüzdeki şişlik, ağrı şikayetleri çok daha uzun sürebilir. Bu yüzden her implant hastasının bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde farklı tedavilerle karşı kaşıya kalınabilir.

İstanbul implant kliniği uzmanları genellikle bu konunun ciddiyeti ile ilgili hastalarını bilgilendirmektedirler fakat küçük illerdeki hekimlerde maalesef bazen bu bilgilendirmelerin gözden kaçırıldığı yönünde şikayetler yapılmaktadır.

İmplant diş tedavileri hakkında implant operasyonu öncesinde araştırma yapmakta fayda vardır. Olası problemlerin bu şekilde önüne geçmek çok daha kolay olmaktadır.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir