Engin Akyürek’e Güney Kore’den ÖdülYakışıklı ve başarılı oyuncu Engin Akyürek, Kara Para Aşk dizisindeki performansıyla ‘Seul Drama Ödülleri’nde “En İyi Aktör” seçildi.

Başarılı oyuncu Engin Akyürek, Güney Kore’nin başkentinde 10. kez düzenlenen Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nden  dünyaca ünlü finalistler arasından ödülü kucaklayan törende ilgi odağı oldu.

Geçtiğimiz gün ödül töreni için Seul’e giden Engin Akyürek, uluslararası dizi sektörünün yoğun ilgi gösterdiği 50 ülkeden başvurunun yapıldığı organizasyonda Engin Akyürek, “Kara Para Aşk ” dizisindeki komiser ‘Ömer ‘performansıyla ödüle layık görüldü. Organizasyonda dünya çapında iddialı rakiplerini geride bıraktı.

Engin Akyürek

En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Adrien Brody, Terrence Howard gibi finalistler arasından Altın Ödül’e layık görülen Akyürek’in törende Korece teşekkür ederek başladığı konuşması büyük alkış aldı.

Konuşmasında ülke gündemine de değinen Engin Akyürek törende şu sözleri dile getirdi;

“Bu ödül için tüm dünyadaki izleyenlerime ve juriye çok teşekkür ediyorum. Aynı dili konuşamasak da paylaşamasak da duyguları paylaşmak çok güzel bir tecrübe. Buradan yapımcım Kerem Çatay’a, yönetmenim Ahmet Katıksız’a, Hakan Eren’e, senaristlerim Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’a, bütün oyuncu arkadaşlarıma, tüm Kara Para Aşk ekibine ve çok kıymetli aileme sonsuz teşekkürler. Bu ödülü aldığım için çok mutluyum ama son zamanlarda ülkemde olan terör olaylarından dolayı büyük üzüntü içerisindeyim. Terörün olduğu yerde söylenebilecek tek şey barıştır. Sadece kendi ülkem adına dilemiyorum bunu, tüm dünya için barış diliyorum”cümlelerini kurdu.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir