İstanbul İmplant Uzmanları ve İmplant Diş Tedavileriİstanbul İmplant Uzmanları ve İmplant Diş Tedavileri

İmplant tedavisi dişsizlik probleminin günümüzdeki en büyük çözümüdür. Çürümüş ve canlılığını kaybetmiş dişlerin yerine ve tüm diş eksikliklerine tercih edilen bir tedavi yöntemi olan implant doğal dişler kadar sağlam ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. İstanbul implant hastalarının en yoğun tedavi olduğu iller arasında yer almaktadır. Bu ilimizde çok sayıda diş kliniği implant uzmanı diş hekimleri ile hizmet vermektedir.

İmplant kliniği seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus tedavinizin yapılacağı kliniğin hijyen kurallarına bağlı kalıp kalmadığıdır. İmplant bir cerrahi operasyon olması nedeniyle hijyen kurallarına bağlı kalınmayan koşullarda yapıldığında implant enfeksiyonu meydana gelebilmektedir. İmplant merkezi sağlık bakanlığının kurallarına dikkat etmeli ve hastalarının tedavilerinin olması gereken koşullarda tamamlanmasını sağlamalıdır.

İmplant uzmanı hastanın tedavisini yapmadan önce muayene sırasında hastaya tedavinin süreci esnasında sorun yaşamamak adına bir takım sorular yöneltmelidir. Bu sorular içerisinde hastanın anestezi ilaçlarına karşı alerjisinin olup olmadığı, daha önce bir ameliyat geçirip geçirmediği ve kan sulandırıcı kullanıp kullanmadığı başı çekmektedir.

İmplant diş tedavileri kendi içerisinde tek diş implant, tüm damak implant gibi bölümlere ayrılmaktadır.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir