Naşide Göktürk Vefat Etti…Naşide Göktürk Vefat Etti…

90’lı yıllara seslendirdiği ‘Yüreğim Rehin’ ve ‘Sakın Ha’ şarkılarıyla herkesin beğenisini kazanıp gönüllerde taht kuran değerli sanatçı Naşide Göktürk yaşamını yitirdi.

Ailesi, yakınları ve sevenlerinin başı sağolsun…

Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören şair, söz yazarı, besteci, yorumcu Naşide Göktürk, 51 yaşında hayatını kaybetti.

Naşide Göktürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acıbadem Bodrum Hastanesi Onkoloji Merkezi Sorumlu Hekimi Tıbbi Onkolog Dr. Hilmi Ege, yaptığı açıklama  ise şöyle;

“İLERİ EVRE KANSER HASTALIĞI…”

“Yaklaşık 1 yıl önce akciğer kanseri teşhisiyle tedavi altına alınan Naşide Göktürk, hastanemize genel durumundaki bozukluk nedeniyle geldi. İleri evre kanser hastalığıyla mücadele eden değerli sanatçımız Naşide Göktürk’ü, yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef ki kaybettik. Tüm sevenleri gibi bizler de değerli sanatçımızın vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduğumuzu ifade eder, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

Göktürk’ün ölüm haberini Twitter’dan duyuran Onur Akay, attığı twette şu sözleri yazdı:

“Naşide Göktürk’ü kaybettik. Senin yüreğin rehin olsa da, mekanın cennet olsun sevgili Naşide Göktürk. Sen şarkılarınla hep yaşayacaksın”

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

1 Nisan 1965 doğumlu Naşide Göktürk, çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Lise yıllarında edebiyata meraklı olan Göktürk, bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra Ankara’da kendi işini kurdu. 90’lı yılların başında çıkardığı ‘Yüreğim Rehin’ albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı, Göktürk’ü zirveye taşıdı. Naşide Göktürk, başarısı çıkardığı şiir kitaplarıyla da perçinledi.

Albümleri

Yüreğim Rehin 1994
Kan Kırmızısı 1997
Kimsem Yok 2001
Unutmak İstiyorum 2004

Şiir Kitapları

Sesimi Ateşe Verdim
Son Çaylar
Yüreğim Rehin
Mavi Mavi Sevdim Seni
Tül Gibi
Pırlanta Peri
Savrulurken Seni BuldumYorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir