Kadınlar Erkeklerden Daha İyi Koku Alıyor!Kadınlar Erkeklerden Daha İyi Koku Alıyor!

Uzmanlar, kadınların kokulara karşı duyarlılıklarının  erkeklerden daha çok olduğunu ifade ediyorlar…

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Bülent Koç, kadınların erkeklere göre daha iyi koku alabildiklerini dile getirdi ve konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu çiçekler çok güzel kokuyor, parfümünüz hangi marka, burada kötü bir koku var gibi kokuyla ilgili erkeklerin çok farkına varamadıkları tepkiler onlardan gelir. Çoğu zaman erkekler, bayanların bu tepkilerine ve koku hassasiyetlerine anlam veremezlerdi fakat hak verirlerdi. Bayanların kokuyu bu kadar iyi almalarının nedeni neydi? Cinsiyetleri mi? Duygusal yapıları mı? Yıllarca akılları kurcalayan bu soruya artık bilim adamları bir yanıt buldular.”

parfüm

Bayanların kokuyu bu kadar iyi almalarının nedeni ne?

Op. Dr. Bülent Koç, “Bilim adamalarının yaptığı çalışmalarda kadınların beyinlerindeki koku merkezi yüzde 50’ye yakın oranda daha fazla koku hücresi içerdiği ortaya çıktı. Kliniğimizde yaptığımız gözlemlerde burun ameliyatları sonrası bayan hastalarımızın erkeklere göre ameliyat sonrası daha erken zamanda koku almaya başladıklarını gördük. Ve ameliyat sonrası ilk sorulardan birisinde de ne zaman koku almaya başlayacağım veya ameliyat öncesi hiç koku alamıyordum şimdi çok güzel koku alıyorum şeklinde olmaktadır. Böylece bayanların çok önemli bir özelliği daha bilimsel olarak kanıtlanmış oldu” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir