Ruj Seçiminiz Neye Göre Olmalı?Ruj Seçiminiz Neye Göre Olmalı?

Diş Hekimi Alper Çıldır, estetik bir gülüş için dudak makyajının önemine değindi.

Diş Hekimi Alper Çıldır, diş eti tonlarına göre dudak makyajı önerilerinde bulundu.

Son yıllarda yükselen bir trend haline gelen diş estetiğinde başarı için sadece dişleri değerlendirmek yeterli olmuyor. “Diş hekimliği sanatının esas ürünü dişler olsa da aslında bu sanatın bütünlüğü yüz estetiği ile sağlanıyor” diyen Diş Hekimi Alper Çıldır, dudak ve çene yapısına göre hangi diş estetiğinin tercih edilmesi gerektiğini anlattı.

♥Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalı?

 

Yakın zamana kadar kişiler dişlerindeki çürük, ağrı veya travmaya bağlı kırık gibi problemler nedeniyle diş hekimine başvururken; artık günümüzde kişiler daha güzel görünmek ve daha etkili gülebilmek için diş hekimlerinin kapısı çalınıyor. Diş estetiğinin son yılların yükselen trendi olduğunu anlatan Diş Hekimi Alper Çıldır, hangi diş ve dudak yapısına nasıl estetik uygulamalar yapılması gerektiğini şöyle sıraladı…

bakimli-dudaklar-viphanimlar

Alt dudağı kalın olanlara kelebek kanadı modeli

Estetik diş hekimi, diş ve diş etlerini resim gibi işleyip mükemmel bir forma ulaştırması gerektiğini belirten Diş Hekimi Çıldır,

“Ancak bu formun mükemmel olabilmesi için dudaklar ve komşu dokuların önemi unutulmamalıdır. Güzel bir resim ancak ona uygun güzel bir çerçeve ile kendini gösterebilir. Bu nedenle diş hekimi resmine başlamadan önce çerçevesinin yani ağız dışındaki dokuların nasıl olduğuna dikkat etmeli” dedi.

Alt dudakları kalın olan bir kişide üst ön iki keser dişi geniş işlemek gerektiğini örnek veren Çıldır, “Bu dişler işlenirken yanındaki dişlerin üzerine bir miktar taşması istenir. Kelebek kanadı modeli olarak adlandırılan bu görünüm sayesinde kişinin alt ile üst dudak kalınlığı arasındaki uyumsuzluk dengelenmiş olur ve gülüş sırasında dikkat, dudaklardan çok olması gerektiği gibi dişlere çekilir” dedi.

Çıldır, bu modelin yaratılabilmesi için tek şartın dudak kalınlığının yeterli olması gerektiğine dikkat çekti.

♥Makyaj Uzmanlarından Makyaj Yapma Taktikleri

makyaj-dudak

Üst dudağı ince olanlarda üst dişler dişlek

Üst dudağı ince olan bir kişide ise üst dişlerin hafif dişlek yapılabileceğini anlatan  Çıldır,“Bu sayede dişler hafif öne alındığından ince olan dudak desteklenmiş ve üst dudağın az görünen pembe alanının görünümü de artırmış olur. İnce olması nedeniyle belirgin olmayan ve gülüş sırasında iyice silikleşen dudaklar, daha dolgun ve daha estetik bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle dudak çökmesinin de bu şekilde önüne geçilebilir” dedi.Kalın dudaklılara geniş ve ince dişlerKalın ve etli dudakları olan kişilerde dişlerin geniş ve ince olması gerektiğini belirten Çıldır,“Bu kişilerde kare diş formu tercih edilir. Özellikle üst dişler, dudağı pasif bırakacak şekilde konumlanmalı; üst dudakta gerginlik ve stres yaratmamalı” dedi.

♥Güzel Dudaklara Sahip Olmak İçin!

İnce dudaklılara dar ve dikdörtgen dişler

Sayfa: 1 2


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir