Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Özel günlerde ve günlük hayatınızda etkileyici ve anlamlı bakışlar elde etmek için, göz makyajında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar vardır.

Makyaj yaparken kullanacağınız renkler ve tonlarını seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz. Eğer doğru renkleri, doğru teknikler ile uygularsanız etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

6 Adımda Buğulu Bir Göz Makyajı Yapabilirsiniz

İşte Etkili Bakışlar İçin Göz Makyajında  Göz Renginize Göre Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler:

Kahverengi/Ela Göz

güzel bir göz makyajı için öneriler

Far seçimi: Kahverengi, bej ve doğal tonlar tercih etmelisiniz. Haki, zeytin yeşili, bakır ve altın tonları da gözünüzle rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

Makyaj yaparken kullanacağınız renk ve tonlarını seçerken, ten renginiz kadar göz renginize de dikkat etmelisiniz. Eğer doğru renkleri, doğru teknikler ile uygularsanız etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

♥Doğru Makyaj Önerileri

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Pembe, mavi ve leylak rengidir. Bu renkler mavi alt tonuna sahip olduğundan, yani soğuk renkler kategorisinde yer aldığından, kahverengi gibi sıcak bir tonla uyum sağlayamazlar. Mavi alt tonlu renkleri soğuk cilt altı rengine sahip kadınlar tercih etmelidirler.

Göz kalemi seçimi: Siyah ve koyu kahverengi ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yeşil Gözler

2014 Kış makyaj trendleri

 

 

Far seçimi: Yeşil, bordoya yakın mor tonları, altın ve bakır tonları tercih etmelisiniz.

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Gümüş pırıltılı renklerden kaçınmalı onun yerine, altın tonları kullanmalısınız.

Göz kalemi seçimi: Koyu kahverengi tonları, siyah eyeliner ya da göz kalemi ile bakışlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Göz pınarlarınıza ekleyeceğiniz bakır tonlarla ise makyajınızı daha etkileyici kılacaktır.

♥Göz Kalemi Mi Eyerliner Mı?

Mavi Gözler

Göz Kalemi İle Neler Yapılyor

Far seçimi: Gözleriniz yeterince iddialı olduğu için far seçiminizi daha pastel tonlarda yapabilirsiniz. Ancak bu göz rengine sahip olanlara en çok yakışan renk koyu gridir.

Far seçiminde kaçınmanız gerekenler: Zaten dikkat çekici bir göz rengine sahip olduğunuz için, bu rengi gölgede bırakacak fazla iddialı renklerden kaçınmalısınız. Koyu tonlarda fuşyalar, pembeler…

Göz kalemi seçimi: Kahverengi, açık mavi, gri tonları…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir