Kilo Vermenin Püf Noktaları!Kilo Vermenin Püf Noktaları!

Kadınlar ve erkeklerin kilo vermek için kullandıkları bir çok yöntem vardır. Nedir bu püf noktaları?

Öncelikle kiloya neden olan unsurlardan bahsetmek gerekirse, bilindiği üzere dengesiz, sağlıksız beslenme, hareketsizlik, metabolizma sorunları, hastalıklar ve yanlış diyet önerilerini kilo alımına neden gösterebiliriz.

 1. Kilo vermek için yazılan her diyet önerisi kişi üzerinde etkili ve faydalı olmayabilir.
 2. Yaptığınız diyetlere ve egzersizlere rağmen kilo veremiyorum diye kendinizi sıkıntıya sokmayın.
 3. Uzman kişiden destek alın.
 4. Kişiye özel hazırlanan diyet ve egzersiz programlarıyla, sağlıklı bir şekilde istediği kiloya ulaşabilirsiniz.

PEKİ KİLO VERMENENİN PÜF NOKTALARI NEDİR?

 • Kilo vermede ilk unsur vücuttaki yağ ve kas dengesini sağlamaktır. Aşırı yağlanma kilonun yanı sıra hastalıkları da beraberinde getirir.
 • Yağ yakımı hemen gerçekleşmeyeceği için sabırlı olun ve zamanla bu yağların eriyeceğine inanın.
 • Yeme alışkanlıklarınızda köklü bir değişim yapın. Öğünleriniz küçük fakat sık sık olsun.
 • Bu metabolizmanızın da hızlanmasına yardımcı olacaktır. Doymuş yağlarla yapılan gıdalardan uzak durun. Fast Food ürünleri sizin için kolay bir atıştırmalık olabilir.

♥İştah Kesen Ve Metabolizma Hızlandıran 15 Öneri

 • Ama vücudunuza tam bir düşmandır. Hamburger, Patates Kızartması, Kola, Simit, Çikolata, Dondurma ve Bisküviler vb. abur cuburlar kilo vermede başlıca düşmanlarınızdır. Bunların yerine kavrulmamış badem, fındık, ceviz ve kuru meyveleri tercih edebilirsiniz.
 • Normal çikolata yerine bitter çikolata tüketebilirsiniz. Bitter çikolatanın vücuda birçok faydası olduğu gibi şeker ihtiyacınızı da karşılar.
 • Gün içerisinde bol su tüketmelidir. Çoğumuzun su tüketme alışkanlığı yoktur ya da suyu sevmeyiz. Suyu daha eğlenceli hale getirerek de tüketebilirsiniz. Çubuk tarçın, taze nane ve dilim limonla suyunuzu içilebilir hale getirebilirsiniz.

♥Diyet Yaparken Yapılan 20 Yanlış

 • Düzenli egzersiz ve bol yürüyüş yapmalıdır. Gideceğiniz yerlere mümkün olduğunca yürüyerek gidin. Egzersiz yapmaya başladığınızda kas kaybına uğratacak şekilde ağır çalışmayın. Ağır bir çalışma programınız varsa doğal protein ve vitaminlerle bunu destekleyin. Kilo vermede amaç yağ yakmak ve kas kütlesini artırmaktır.
 • Karbonhidratlı besinlerden uzak durun. Bunun yerine lif içeren gıdalar seçin. Bunlar sizi hem tok tutar hem kilo vermenizi hızlandırır.
 • Egzersizlerle kalori yakmak daha yorucu olacağı için kalori yakmaktansa kalori almaktan kaçının. Uyku en önemli faktördür. Yeteri kadar uyumuş olun.
 • Kilo vermenin püf noktaları küçük ve emin adımlarla başlar ve hedefe ulaşıncaya kadar sabretmeyi öğretir. Hızlı verilen kilolar sağlıklı olmayacağı gibi dikkat etmediğimiz takdirde hızlıca verdiğimiz kiloları alırız. Bu yüzden hedefimiz 15 kilo vermekse önce 3 kilo vermeyi deneyin sonra bunu periyotlar belirleyerek artırın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir