Selülitlere Karşı Deniz TuzuSelülitlere Karşı Deniz Tuzu

 Selülit problemine karşı Dr. Gönül Ateşsaçan,  özel deniz tuzu karşımının tarifini paylaştı.

Dr. Gönül Ateşsaçan, ‘Yaz sorunu olarak da bilinen selülite karşı deniz tuzunun faydası saymakla bitmiyor. İçinde seksenden fazla mineral bulunduran deniz tuzu oldukça faydalıdır. Cilt sorunlarından metabolizma sorunlarına kadar pek çok sorunla savaşan deniz tuzunun kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle vücuttaki çatlakları yok ederek selülite karşı da oldukça yararlıdır’ dedi.

Dr. Gönül Ateşsaçan, kızgınlık ve öfke durumunda vücutta serotonin hormonu azalıp, dolaşımın zayıfladığını ve özellikle bölgesel yağlanmaya müsait (karın, kalça ve uyluk) bölgelerde yağlanmada artış, dolaşımda azalma ve bunun sonucunda selülit oluştuğunu belirtti.
“Yapılan son çalışmalar göstermiştir ki; şişmanlığın, kilo almanın, dolaşım bozukluğunun beyinde bir kodu var. Eğer sürekli öfkeli ve kızgın olursak, daima haksızlığa uğradığımızı düşünürsek, sürekli yağlı ve katkılı gıdalarla beslenirsek, egzersiz yapmazsak; bu kodlar aktifleşerek dolaşım bozukluğuna ve selülite sebep oluyor” diyen Ateşsaçan, selülit tedavisi için özel bir karışım tarifi paylaştı:

Özel Karışım İçin Gerekenler:

-1 kg deniz tuzu

– Yarım limonun suyu

– 1/2 kahve kaşığı portakal yağı

– 4-5 damla biberiye yağı

– 1 çay kaşığı zencefil

– Yarım çay kaşığı lavanta

– 1 çay kaşığı yeşil çay

– 10 damla greyfurt suyu

– 10 damla havuç suyunu bir kapta karıştırın. Bu karışım kullanılacağı bölgeye göre miktarı değişebilir. (Bu karışım aynı oranlarda artırılarak çoğaltılır ve 1 hafta dolapta bekletilerek kullanılabilir)

Selülit İçin Bitkisel Tedavi:

40-50 dakika yürüyüş yapıldıktan sonra, vücudunuz ısınmışken ham ipek kese ile dairesel hareketlerle (her bir bölgeye 5’er dakika olmak üzere karın, kalça ve uyluk kısımlarına masaj yapılmalı). Ardından yine aynı bölgelere 5’er dakika yine dairesel hareketlerle 10 damla özel karışım ile masaj yapılmalıdır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir