Moda Trendlerini Keşfedin!Moda Trendlerini Keşfedin - www.viphanimlar.com

Moda Trendlerini Keşfedin!

2016’da modayı yakından takip etmek, beğendiğin parçaları üzerinde görmek ve sezonun en şık kadınlarından biri olmak istiyorsan ipuçlarını takip ederek stilini oluşturabilirsin. Şık ve trend görünmek sandığın kadar zor değil. Sezonun moda renklerini, model ve kombinlerini öğrenerek kendi yaz gardırobunu hazırlayabilirsin.

Moda parçaları bulabilmek, kendinde uygulayabilmek istiyorsan vereceğimiz stil önerilerini dene ve bu sezon da dikkat çekici bir stile sahip olmanın keyfini çıkar. Geçen seneden bu yana popülerliğini sürdüren bol pantolonları bu sezon da giyebilirsin. Eğer henüz bol bir pantolona sahip değilsen acele etsen iyi olur. Üstelik alternatifler de çok. Hem uzun, bol paçalardan, hem de bilek hizasında veya diz altında biten modellerden seçebilirsin. Pantolonların üzerine, bir diğer sezon trendi olan, omuzları açıkta bırakan t-shirt’lerden giyebilirsin. Bu sezon omuzları özgür bırakmak yeniden moda. Bluz ve elbiselerde de omuzu açıkta bırakan geniş yakalar oldukça revaçta. X şeklinde yakalar da sıklıkla tercih ediliyor.

Hepsi Burada - Moda Trendlerini Keşfedin - www.viphanimlar.com

 

80’lerin ve 90’ların karpuz kolları 2016’da geri geldi. Elbise, bluz ve gömleklerde sık sık göreceğimiz bu modellerden bir tane edin ve yazın en stil sahibi kadınlarından biri sen ol. Eğer omuzlarını daha geniş göstermek istiyorsan karpuz kollu bir bluz giyebilirsin. 2016’da dikkat etmemen gereken en önemli konulardan biri kıyafetlerindeki renklerin uyumu olmalı. Hangi renkleri birbirleri ile kombinlemek gerektiği yönündeki tüm kurallar bu sezon yıkılıyor. Kımızı ile pembeyi, yeşil ile maviyi istediğin gibi kombinleyerek kullanabilirsin. Üstelik rengarenk giyinmek, canlı renklerden çekinmemek de gerekiyor. Bu sezon renkler konusunda özgür olduğunu gösteren kadınlar kazanıyor.

Bu sene ellerin ortasına kadar gelen, ellerin tamamını kapayarak, yalnızca parmak uçlarını gösteren kazak, t-shirt ve sweatshirt’ler moda parçalar arasında yer alıyor. Kadına şuh bir hava katan bu tarz üstler, romantik bir hava da kazandırıyor. Sen de bu modellerden edinerek hem trend, hem de gayet rahat bir parçayı dolabına ekleyebilirsin. Kat kat giyim bu sezon trendlerinde önemli bir yer tutuyor. Gömlek üstüne giyilen bol yelek ve ceket, t-shirt üstüne hırka, kazak üstüne elbise ya da elbise üstüne kazak gibi kombinler ile senenin modasını yakalayabilirsin.

Bu senenin en göze çarpan, hem kıyafetlerde hem de aksesuarlarda kullanılan trendi püsküller, 70’lerden sonra yeniden hayatımıza giriyor. Etek, elbise ve pantolon uçlarında püsküllerle sıklıkla karşılaşabilirsin. Kısa eteklerde diz altına kadar uzanan püsküller, pantolonlarda kısacık yer tutuyor. Genellikle bohem stil ile özdeşleştirilen püsküller çanta, bileklik, fermuar uçları ve saat kayışı gibi birçok aksesuarda kullanılıyor. Püskülü abartılı buluyorsan en azından kolyede ya da ayakkabılarda kullanılan kısa püsküller ile trendleri üzerinde uyguladığını gösterebilirsin.

Tüller ile bu sene hem otantik, hem de çekici bir görünüme kavuşabilmek mümkün hale geliyor. Tül ve güpürler, sade bir stil görünümü çizerken bohem tarza da vurgu yapıyor; elbise, pantolon, etek, bluz gibi birçok parçada kullanılıyor. Şık bir gecede ya da özel bir günde giyilebilecek ideal parçayı bu tarz modeller arasında bulabilirsin. Saflığınla dikkat çekerken gecenin yıldızı haline gelmek de senin elinde.

Stil sahibi olmak istiyorsan dolabında en az bir tane asimetrik kesimli kıyafete yer vermelisin. Asimetrik kesim etekler ya da abiye tulum modellerinde kullanılan çapraz yakalar bu parçalara birer örnek olabilir. Rahatlığı ile dikkat çeken, özellikle geçen yıl moda olan tulumları bu sene giyebilmek istiyorsan çapraz yaka tulum modelleri arasından seçim yapabilirsin. Böylece rahatlığından ödün vermeden trend bir parçayı üzerinde taşırsın.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir