Ödemlerden Kurtaran ÇayVücutta ödem toplanması özellikle bayanlarda adet döneminde sık rastlanan rahatsızlık verici bir durumdur.

Uzman doktor ‘Neden Açım Neden Şişmanım’ kitabının da yazarı  Dr. Gönül Ateşsaçan, ödem hakkında merak ettiklerinizi ve ödem atan çayın tarifini bizler ile paylaştı.

Ödem kadınlarda sıkça görülen, vücutta sıvı birikimi olarak tanımlanan bir durumdur” diyen Dr.Gönül Ateşsaçan, “Vücutta anormal miktarda su toplanması olarak da tanımlanabilir. Göz kapaklarında, ellerde ve ayaklarda şişmeler olur. Yüzük takılamaz, ayakkabı giyilemez hale gelinir” dedi,

 Dr. Gönül Ateşsaçan, “Deri altı dokusunda şişlik belirginse, bastırdığımız zaman içine çökme ve çukurlaşma gözleniyorsa vücutta ödem olduğu düşünebilir” diye konuştu.

♥Ender Saraç’ın Ödem Çayı

Vücudumuzda Ödem Olduğunu Nasıl Anlarız?

Dr.Gönül Ateşsaçan, sözlerine şöyle devam etti;

 “Deri altı dokusunda şişlik belirginse, bastırdığımız zaman içine çökme ve çukurlaşma gözleniyorsa vücutta ödem olduğu düşünebilir. Bu durumda mutlaka doktora başvurulmalı, gereken tahlil ve tetkikler yaptırılmalı. Eğer, tetkikler sonucunda ödem ciddi bir hastalık nedeni değilse, idiyopatik (nedeni bilinmeyen) ödem olarak adlandırılır.

♥Ödem Atmak İçin 8 Öneri

Ödem Riskini Azaltmak İçin Nasıl Beslenmeli?

İdeal kiloya inmelisiniz; Düzenli olarak su tüketmelisiniz; Tuzu mutlaka azaltmalısınız; Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalısınız; Posalı beslenmeye özen göstermelisiniz; Alkol ve asitli içecekleri ise tüketmemelisiniz.”

Ayrıca Dr. Gönül Ateşsaçan, ödemlerden kurtulmak için karanfil çayı önerisinde bulundu.

Dr.Gönül Ateşsaçan ödemlerden ve toksinlerden kurtulmanız için size özel bir tarif verdi; İşte size ödem söktürücü içeceğin tarifi:

Malzemeler:

2 bardak su, 1 tutam mısır püskülü, 1 tutam kiraz sapı , 5-6 sap maydanoz , yarım tatlı kaşığı ya da 1 poşet

2 adet karanfil.

Hazırlanışı:

 Kaynayan suyun içine tüm malzemeleri koyup 4 dk beklettikten sonra süzün. Karışım ılık hale gelince tüketebilirsiniz. Dilerseniz buz da ilave edebilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir