Sivilcelerden Kurtulmak İçin Gülsuyu

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Gülsuyu

Sivilcelere karşı gül suyu önerisinde bulunan Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, gül suyunun cilt için çok faydalı olduğunu ifade etti…

Dr. Ata Nejat Ertek, “Yıllar önce keşfedilen gül suyu cilt için oldukça faydalıdır. Güzel kokusunda faydalanılarak ihtiyaç halinde parfüm değeri verilmiş, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılmış.” dedi.

♥Sıkı Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sivilcelere karşı gül suyu önerisinde bulunarak şöyle konuştu: “Cildi nemlendirme ve temizleme özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında saklayıp soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda yüzünüzün kan dolaşımını da hızlandırmış olursunuz. Böylece gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, doğal canlı görünümüne de kavuşur. Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz. Gül suyunda dikkat edeceğiniz en önemli husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gülsuyu her cilt için uygundur.

Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır. Gül suyunun cilde diğer bazı faydaları ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler gibi.

♥Sivilceli ve Yağlı Ciltler İçin Tarçın Maskesi

Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere Gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yine gül suyu ile temizleyin. Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu işlem sivilceleri kurutacaktır.”

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir