Hande Doğandemir “Karizması Olan Kadın Güzeldir”Güneşi Beklerken dizi ile yıldızı parlayan kısa süre önce “Racon” dizisinde rol alan güzel oyuncu Hande Doğandemir, boş zamanlarının tadını çıkarıyor. Güzel oyuncu Elele dergisine verdiği röportajında oyunculuğu ve  güzellik sırlarını konuştu….

İşte O Röportaj:

Oyunculuk hayatınız nasıl başladı?
– Üniversiteyi bitirdikten sonra televizyon sektöründe çalışmaya başladım. Bir yandan da oyunculuk eğitimi alıyordum. Yoğun ve zor bir dönemdi ama doğru adımlar atmamı sağladı. Zaten yavaş yavaş başlamıştım, okuldan sonra da hızlandı o süreç.

Oyunculukla ilgili hedefleriniz neler? Özellikle canlandırmak istediğiniz bir rol var mı?
– Elbette hedeflerim var ama zor bir sektör ve şartlar onlara ulaşmaya ne kadar elverir bilemiyorum. Her zaman mutlu olacağım işlerde yer almak istiyorum. Bir zorunluluk değil, zevk için olsun istiyorum. Sinemanın tadı çok başka tabii, önceliğim her zaman sinema filmleri olacak. Alternatif projelerde yer almak beni her zaman heyecanlandırır.

Güzellik kavramı sizin için neler ifade ediyor, güzel kadın olmanın kriterleri neler sizin için?
– Karizması olan güzelliği seviyorum. Güzelliğin bir orandan ve bizlere dayatılan kalıplardan çok enerjiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Karizması olan, kendine güvenen, kendini ifade edebilen kadınları güzel buluyorum.

“Bakım Konusunda Biraz Tembelim”

hande-dogandemir

Düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırıyor musunuz?
– Bu konuda biraz tembelim ama neyse ki cildim sorunlu değil. Bu yüzden profesyonel cilt bakımına çok ihtiyaç duymuyorum. Evde yaptığım temel bakım şu an için yeterli oluyor.

Vücut bakımı için neler yapıyorsunuz?
– Cildim kuru olduğu için mutlaka her gün nemlendirmem gerekiyor. Özellikle soğuk havalarda krem yeterli olmadığında vücut yağları kullanıyorum.

Makyajla aranız nasıl? Hangi tonları tercih ediyorsunuz?
– Eskiden makyaj yapmayı daha çok severdim, artık gerekmedikçe yapmamaya özen gösteriyorum. Zaten setlerde uzun saatler boyunca yüzümüzde kalan makyaj cildimizi yoruyor, o yüzden günlük hayatta makyaj yapmıyorum.
Maskara ve ruj yeterli oluyor. Renk olarak toprak tonlarını seviyorum. Favorim ise ten rengi makyaj.

“Ruh Durumuma Uygun Parfüm Kullanıyorum”

Saç bakımında tercih ettiğiniz markalar var mı? Şampuan, maske, krem olarak neler kullanıyorsunuz?
– Saçım da cildim gibi kuru, bu yüzden arada nem maskesi uyguluyorum. Şampuan ve maske olarak Wella ürünlerini kullanıyorum. Şekillendirmek için de kıvırcık saçlar için Sebastian Position 9 güzel bir ürün.

Sık sık parfüm değiştirir misiniz, şu an neler kullanıyorsunuz?
– Aynı zamanda birkaç parfümü kullanmayı sevenlerdenim, o gün hangisi ruh durumuma uyuyorsa onu kullanıyorum. Narciso Rodriguez for Her vazgeçilmez benim için. Marc Jacobs Dot’u da uzun süredir kullanıyorum. Lancome Tresor in Love son keşfim; hafif bir koku, onu da çok sevdim.

“Güzellik Sırrım Temizlik”

Küçük güzellik sırlarınız var mı; örneğin kısıtlı zamanda kurtarıcı olarak gördüğünüz yöntemler ya da ürünler?
– Cildimi mutlaka temiz tutuyorum. Her gece yıkayıp gece serumu kullanıyorum. Gün içinde nemlendiriyorum. Onun dışında yaptığım tek şey maskara ve ruj sürmek ama makyaj yapacak olursam gölgelendirmeyi tercih ediyorum ve ince bir eyeliner sürüyorum.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir