İstanbul Kırmızısı – Aşk 3 Mart’ta Vizyondaİstanbul Kırmızısı - Aşk

Başrollerini Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün , Nejat İşler, Mehmet Günsür’ün paylaştığı Ferzan Özpetek’in merakla beklenen yeni filmi İstanbul Kırmızısı 3 Mart’ta vizyona giriyor.

 

Muhteşem İstanbul görüntülerinin yer aldığı , senaryosu ve yönetmenliği Ferzan Özpetek imzalı İstanbul Kırmızısı ilk fragmanı yayınlandı.

BKM Film, İmaj, R&C Produzioni, Faros Film, Rai Cinema ortak yapımı film dev oyuncu kadrosuna sahip.

Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün , Nejat İşler, Mehmet Günsür’e; Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz, Reha Özcan,Şerif Sezer, Ayten Gökçer, İpek Bilgin, Selim Bayraktar, Çiğdem Selışık Onat, Cemre Ebüzziya, Tuğrul Çetiner Nergis Öztürk Toktaş, Rıza Kocaoğlu, Yelin Bilgin, Tayfun Sav, Yunus Albayrak, Gaye Su Akyol eşlik ediyor.

İstanbul Kırmızısı - Aşk Filminin Afişi

 

İstanbul Kırmızısı – Aşk Konusu:

Orhan (Halit Ergenç ) travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar.

Yıllarca yurt dışında yaşayıp Türkiye’ye dönmemiş yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın (Nejat İşler) yazdığı ilk kitap üzerine çalışma yapmak amacıyla İstanbul’a gelir. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır.

Deniz, artık bütün gücünü ve ihtişamını kaybetmekte olan ailesiyle birlikte bir yalıda hayatını sürdürmektedir.  Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak Orhan gelir gelmez kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, gizemli arkadaşları ve aile bireylerinin arasında kalmış bulur.

Bir sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder.

İstanbul Kırmızısı – Aşk Fragmanları

 Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir