Sertab Erener Kız Leyla Şarkısını Kliplendirdi.Sertab Erener Kız Leyla Şarkısını Kliplendirdi.

Sabancı Vakfı, ‘Çocuk Gelin Olmasın’ projesi kapsamında Sertab Erener, söz ve müziğini Sezen Aksu’nun yazdığı,”Kız Leyla” parçasını kliplendirdi.

Sertab Erener toplumsal bir yaramız olan kız çocuklarının çocuk yaşta evlendirilmesini konu alan söz müziği Sezen Aksu’ya ait parçası “Kız Leyla” Çağan Irmak yönetmenliğinde klip çekti. Klip müzik kanalları ve dijital ortamlarda yayınlanmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Sabancı Vakfı’nın “Çocuk Gelin Olmasın” projesi kapsamında düzenlenen basın toplantısında, şarkı ile ilgili söz alan Sertab Erener ise “Sezen Aksu ile sohbetimiz sırasında kendiliğinden ortaya çıkan Kız Leyla şarkısını toplumla paylaşma düşüncesiyle Güler Sabancı’yı aradığımız geceden bugüne, Sabancı Vakfı’nın projeyi sahiplenmesi sayesinde geldik.

Bu klip bu işin ilk adımı. Bu şarkı Türkiye’nin bütün hücrelerine girmek durumunda. Toplumsal bir sorun gibi gözüken çocuk gelinler sorunu aslında kadın erkek herkesin bireysel sorumluluk hissetmesi ve sahiplenmesi gereken bir konu”diye konuştu.

Erener, bu konuyla ilgili Sabancı Vakfı’yla ortak çalışmalar yapacağını açıklayarak “Umarım buradan yola çıkarak Anadolu’nun derinlerine ulaşan bir farkındalık yaratırız. Ancak bu sorun sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın sorunu. Elif Şafak şarkının Türkiye sınırlarının dışına ulaşması için Kız Leyla’nın İngilizce yorumunu hazırlıyor. Böylelikle çocuk gelinler sorununu küresel boyutta gündeme taşıyacağız” dedi.

“Bırakın Çocuklar Çocuk Kalsın, Gelin Olmasın”

Sabancı Vakfı, usta yönetmen Çağan Irmak’ın imzasını taşıyan kliple Türkiye’nin her köşesine “Bırakın çocuklar çocuk kalsın, gelin olmasın” diyecek.

Toplantıda konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ‘Kız Leyla’ şarkısındaki emeklerinden dolayı Sertap Erener’e, Sezen Aksu’ya ve Çağan Irmak’a teşekkür etti. Klibin gösterimi sırasında Güler Sabancı’nın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

 Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir