Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin Ne YemeliGöbek Yağlarından Kurtulmak İçin Ne Yemeli

Göbek yağından kurtulmak isteyenler için 9 öneri…

Göbek bölgesinde yağlanmanın da en büyük düşmanı sağlıklı ara öğün alışkanlığıdır. Ara öğünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli şey abur cuburdan kaçınarak sağlıklı atıştırmalıklar tüketmek. 

Baklagiller

baklagiller

Baklagiller göbek yağlarından kurtulmanın baş anahtarıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırır.

Yeşil Çay Ve Biberiye

yesil-cay

Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000’dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay ideal. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.

Üzüm

Sağlık deposu Kara Üzüm

Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız alternatif tek adres üzüm olmalı. Zira kendisi en sağlıklı çözümlerden birisidir ve zayıflamaya yarımcı olur.

Karpuz

kupkarpuz-kesimi2.yontem-8

Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90’dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir. Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Yumurta

Her gün bir yumurta yiyin

Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.

Zeytinyağı

zeytinyagi

İçindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Limon Suyu

Limon suyunun faydası

Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz.

Kereviz

Kereviz

Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.
En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir.

Egzersiz

Göbek Eriten Egzersizler

“Sadece göbeğimden kilo alıyorum” diye hayıflananlardansanız olaya bir de iyi açıdan bakın. Çünkü biraz azimle sadece göbeğinizi çalıştırarak kısa sürede ondan kurtulabilirsiniz.

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir