Başarı Duygusu Ve AdaptasyonBaşarı Duygusu Ve Adaptasyon

Çocuklar ya da büyükler çalışırken sıkılıyor musunuz? Çalışırken yaptığınız işe adapte olamıyorsunuz?

Çocukların ders çalışmak istemediği gibi büyüklerin de çalışmak istemeyip sıkıldıkları ve adeta çalışmanın işkenceye dönüştüğü zamanlar olabilir. Ama bu durumun mutlaka bir nedeni vardır.

Çalışmaktan sıkılıp, yaptığınız işe odaklanamama nedenin bulunması ile daha mutlu bir yaşam elde edebilirsiniz. Çocuklar için ders çalışmaktan neden kaçtıkları neden sevmediklerinin nedeni öğrenip çözümüne alternatif üretmelisiniz. Çözümü öğrendiğinizde ve çocuğunuzu motive ettiğinizde ders çalışmak zevkli bir hal alacaktır.

Başarma Duygusu

Hem büyükler hem küçükler için başarma duygusu çalışmanın zevk noktasıdır. Başarı duygusunu kendinize yada çocuğunuza aşılayabilirseniz adaptasyon ve güven ile birlikte çalışma isteği artacaktır. Başarma duygusu aşılanırken büyük vaatler ve uç noktalarda gözünüz olmasın. Başarı bir merdiven gibidir. İlk basamaktan başlayarak yavaş yavaş elde edilir.

Çocukları İzleyin

Çocukların okul hayatını takip edin. Onların sorunlarından arkadaş ve öğretmen ilişkilerinden bilgi sahibi olun. Onlara arkadaş gibi yaklaşıp muhabbet edin. Onların sıkıntılarını öğrenin ve sizde ufak dertlerinizi paylaşarak onlara arkadaş olduğunuzu ve sorunların anlatılması gerektiğini gösterin. Önce siz başlayın.

Çocuklar Lükse Yöneliyorsa Dikkat
Kardeş Kıskançlığını Önlemenin İpuçları
En Çok Onlar Etkileniyor

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir