Hindistan Cevizi Yağı MucizesiHindistan Cevizi Yağı Mucizesi

Hindistan  cevizi yağı güzellik için evlerden eksik edilmemesi gereken yağlardan biridir.

Tüm vücudunuz için kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağını bakın nasıl kullanacaksınız?

Sağlıklı bir cilt için pahalı kozmetik ürünleri unutun. Cildi yenilemek için düzenli olarak hindistan cevizi yağını güvenle her gün kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını biraz su ile karıştırıp yatmadan önce cilde sürün. Ayrıca makyaj temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ciltteki kızarıklık ve tahrişi ortadan kaldırır. Yapılan araştırmalarda hindistan cevizi yağının önemli ölçüde akne tedavisinde yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Günlük olarak kullanıldığında, hindistan cevizi yağı yaşlanmayı önlendiği ve cilt kuruluğunu giderdiği  için kırışıklıkların azaltılmasında yardımcı olduğu bilinmektedir. Yatmadan önce cilde hindistan cevizi yağı uygulayın.

Elleriniz soğuktan veya kullandığınız kimyasal deterjanlardan gerilip kuruyorsa Hindistan cevizi yağı ile düzenli olarak ellerinizi yağlayıp yumuşamasını sağlarken cildinizi de beslemiş olursunuz.

Manikür yapıyor veya yaptırıyorsanız,  ayda bir kez, hindistan cevizi yağı ellerini yağlayın ve gazlı bez ile sarın, yaklaşık 20 dakika tutun ve ellerinizi iyi ve yumuşak bakım sağlamış olacaksınız.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir