Necdet Kaya İstanbul KonserleriNecdet Kaya İstanbul Konserleri

Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya’nın İstanbul konserleri devam ediyor.

Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya, konserlerinde okuduğu türkülerle sevenlerini hem eğlendiriyor hem de duygusal dakikalar yaşatıyor. Necdet Kaya, özellikle genç hayranlarının kendisine olan ilgisini türküler adına büyük şans olarak görüyor. Necdet Kaya, önümüzdeki günlerde peş peşe çıkarmaya hazırlandığı albüm ve single çalışmalarının yanı sıra konser programları ile de oldukça yoğun günler geçiriyor. İşte Necdet Kaya’nın Konserleri…

25 Mart ZEYTİNBURNU (Zeytinburnu Kültür Merkezi 19:00)
28 Mart BAŞAKŞEHİR (Emin Saraç Kültür Merkezi 20:00)
10 Nisan KARTAL (Bülent Ecevit Kültür Merkezi 20:00)
16 Nisan ÜMRANİYE (Atakent Kültür Merkezi 19:00)
22 Nisan ÜSKÜDAR (Altunizade Kültür Merkezi 20:00)

Necdet Kaya Kimdir?

Necdet Kaya 1982 İstanbul doğumlu. Aslen Sivaslı.

İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı mezunu.

Çocukluğundan itibaren ailesinden Türk Halk Müziği sevgisi ve kültürü edinen Necdet Kaya, ilk okul yıllarında ASM Müzik Merkezinde başladığı bağlama eğitimine Erol Parlak, TRT sanatçıları Adalet ve Tekin Büyükkaya’dan aldığı derslerle devam etti. 20 yaşından itibaren İstanbul’da farklı mekanlarda profesyonel olarak sahne almaya başladı.

Söz ve beste çalışmaları da yapan sanatçı ilk bestesini lise 2. sınıftayken yaptı ve ilk albümünde yerini aldı.

2004 yılında TRT’nin kuruma sanatçı kazandırmak için Türkiye çapında yaptığı son Türk Halk Müziği ses yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Fakat TRT sanatçısı olmayı tercih etmedi.

İlk albümü 2007 yılında satışa sunuldu ve geçen sürede hem medya ve müzik camiasında hem de Türkiye çapında yaptığı Türk Halk Müziği konserlerinde ilgi odağı oldu.

Necdet Kaya 17 Ocak 2012’de satışa sunulan 2 senedir üzerinde çalıştığı yeni albümü “Kopardılar Dallarımı” ile müzik yaşamına devam ediyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir