Meme Kanserine Karşı Koruyucu GıdalarMeme Kanserine Karşı Koruyucu Gıdalar

Meme kanserinin sebebi genetik olabilir. Fakat yaşam tarzı meme kanseri riskini arttıran sebepler arasındadır. Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklar, beslenme alışkanlıkları, fast food tarzı kötü beslenme başta gelen sebeplerdendir.

Araştırmalarda meme kanseri vakalarının sadece % 10’unun genetik olduğu düşünülmektedir. Sağlıklı bir yaşam ile meme kanseri riski 38% ‘si ile azaltılabilir. Doğru beslenildiği  ve kötü alışkanlıklardan uzak durulup sağlıklı bir yaşam sürüldüğü zaman meme kanseri riskini düşürmüş olacaksınız. Peki kadınları meme kanserinden koruyacak yiyecekler neler?

Meme kanserinin ilk düşmanı Brokolidir. 

♥Meme Kanserine Panzehir – Brokoli

Brokoli

brokoli

Brokoli kanser hücreleri ile mücadele ederek  kanser hücrelerinin yayılmasını engeller. Brokoli, Sülforafan maddesi içermektedir. Sülforafan, kanserli hücrelerin büyümesi engellerken hücrelerin ölmesini de sağlamaktadır.

Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak en etkili anti-kanser gıdalar biri olarak kabul edilir. Yapılan araştırmalarda  düzenli sarımsak tüketen kadınların göğüs kanserine yakalanma riskinin daha düşük bir ölçüde sahip olduğu bulundu.

Keten tohumu

Keten Tohumu

Yapılan araştırmalar  keten tohumunun mükemmel bir anti-kanser özelliklere sahip olduğunu doğruladı. Yapılan araştırmalarda keten tohumunun kanser hücrelerde yavaşlatma ve geriletme yaptığı tespit edildi.

Yeşil çay

Yeşil Çay

Dünyadaki  en güçlü iksir biride Yeşil Çay. Bu öncelikle kanser hücrelerinin oluşumunu engellerken, oluşan hücreleri yavaşlatarak gerileterek yok ettiği tespit edilmiştir.

Domates

Domates

Domates likopen içeriği olan bir sebzedir. Likopen güçlü bir antioksidandır. Bilim adamları meme kanseri riskini ve kanser hücrelerinin yayılmasını önleyerek azalttığını tespit etmişlerdir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir