Mat Ruju Kullanmanın Sırları!

Mat Ruju Kullanmanın Sırları

Doğru makyaj için, uygun ruj seçimi çok önemlidir. Saç modeline ve elbiselere ruj seçimi iyi tercih edilmelidir. Mat ruj, adından da anlaşıldığı gibi soluk gibi durur ve canlı durmaz.

Mat ruj; uygun kıyafet, saç ve ayakkabıya uygunluk sağlaması  veya uygun koşullar oluşturulması için kullanılabilir en iyi seçenektir.

Mat Ruj sevip aynı zamanda kusurların ortaya çıkmasından şikayet ediyorsanız 4 adımda pürüzsüz bir şekilde mat ruj kullanabilirsiniz!

Mat Ruj Nasıl Kullanılır? Mat Ruj Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler …

Mat Ruj Kullanmanın Püf Noktaları…

1- Öncelikle dudaklarınıza yapacağınız peeling ile mat ruj için dudaklarınızı hazırlamalısınız.

2- Dudaklarda ki doğallığı daha da açığa vurmak istiyorsanız , aromatik yağlar; badem yağı, argan yağı  ve hindistan cevizi yağları da dudakları nemlendirmek için güzel bir seçim olacaktır. Aromatik yağlar ile nemlendirerek mat ruj dudaklarımızda daha gösterişli ve anlamlı duracaktır.

3-  Dudak kalemi, ruj kullanımında önemlidir. Mat ruj ile birlikte dudak kalemi kullanırsanız ruju daha düzgün sürebilirsiniz.  Dudak kalemi kullanımı aynı zamanda mat rujun kolay sürülmesinde yardımcı olacaktır.

4-  Ve Fırça… Mat ruju sürebilmenin en kolay yolu fırça kullanmanız olacaktır. Fırça kullanmakta en az kalem kadar önemli. Fırça rujun dağılmasını önlediği gibi, dudakta yapmacık durmasına engel olur. Aksi halde çok kalın bir tabaka ile sürmüş olacaksınız ve dudaklarınızda hoş olmayan bir görüntü elde edeceksiniz.

Uygulanan ufak ve basit teknikler hem işimizi kolaylaştırır, hem de gittiğimiz mekanda güzel görünmemize yardımcı olur.

Tavsiye konular…

Dolgun Ve Kalın Dudaklar İçin Ruj Nasıl Sürülmeli?

Ruj Seçiminiz Neye Göre Olmalı?

Dudak Kalemi Kullanmak İçin 6 Neden

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir