Burçlara Göre Ev DekorasyonuBurçlara Göre Ev Dekorasyonu

Burçların renk ve zevklerine  göre ev dekorasyonu  önerileri ….

Koç

Kırmızı renk ve tonları Koç burcunu çeker. Tezatları severler; bu yüzden evlerinde eski eşyaların hemen yanında yenilerini bulmak mümkün. Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar Koç insanının vazgeçemediği nesnelerdir. Ahşap eşyalara meraklıdırlar. Kumaşlarda ise basit desenlere ve bir renk tonlarına önem verirler. Yatak odaları onlar için rahat olmalıdır. İçine kıvrılabilecek sıcak bir koltuk ve yerde rahatlayabilecekleri en büyük boy minderler tam Koçlara göre. En ideal yerleri ise şömine önüdür.

Boğa

Toprak elementi olmasından dolayı Boğalar yumuşak renkli mobilyaları tercih ederler. Krem veya uçuk mavi tonlardaki döşemeleri olan mobilyalar onlar için idealdir. Bakır, pirinç ve bronz ağırlıklı eşyalar, çeşitli türdeki şömineler, Boğa burcunun güzelliklere ve lükse olan düşkünlüğünün belirtisidir. Misafirlerine birçok bitki ve yeşillik içinde, doğada gibi hissettiren rahat bir yemek sunarlar. Döşeme kumaşlarında ise, düz zemine yerleştirilmiş, özellikle de çiçek ve yaprak desenlerinden hoşlanırlar. İç mekânda tercihleri ahşaptır. Yerler mutlaka parke olmalıdır. Ayrıca temizlikle fazla yorulmak istemezler. Eskitilmiş ahşaptan dolaplar evlerine ağır bir hava verir. Lüks, geleneksel ve sade bir yer isterler. Taze çiçeklere para yatırırlar. Toprak tonları, gülkurusu ve pembeleri severler.

İkizler

İkizler insanının evi aydınlık ve havadar olmalıdır. Mekânın ferah ve kullanılan renklerin birbirine uyumlu olmasına çok dikkat ederler. Kendisini gri ve karışık renkli döşemeler arasında iyi hisseder. Ama doğallığı sevdiği için açık mavi ya da sarı da kullanabilirler. Elektroniğe olan meraklarından dolayı modern eşyalara ve elektronik cihazlara evlerinde fazlaca yer verirler. Gösterişe bayılırlar. Ruhlarındaki hareketlilik ev düzenlerine de yansıyor. Birkaç ayda bir mutlaka evlerinin şekli değişir. Her şeyi eskisinden daha iyi görünür bir hale getirirler. Büyük, geniş pencereler odalarına çok ışık verir ve böylece mekân daha geniş gözükür. Geniş ve büyük alanları sevdikleri için kesinlikle fazla mobilyaya tahammülleri yoktur. Evlerinde çok fazla süs eşyası bulundurmazlar. Duvar renkleri ya beyaz ya da bej tonlarında olmalıdır. Çift yönlü kullanılabilen objeler ararlar. Son teknoloji elektronik aygıtlarını sergileyebilecekleri bir eğlence köşesi olmazsa olmazlarıdır. Açık sarı tonları, yeşiller ve maviler sevdikleri renklerdir.

Yengeç

Yengeçler evlerinde ruhlarını dinlendirmek isterler. Burçlar kuşağında evine en meraklı burçtur. O kararlı ve yaratıcıdır. Karmaşık şeyleri hiç sevmezler. Beyaz,gümüş ve violet renkli mobilyalar onlar için idealdir. Mobilyaların tarzı yumuşak ve zarif olmalıdır. Her zaman bir sürü rahat yere ihtiyaç duyarlar. Duvarlarından birini, aile resimlerinden oluşan bir galeri yapmak için ayırırlar. Yatak odalarına; üzerine titreyecekleri bitkiler, rahatlatıcı sese sahip bir fıskiye ve deniz kokan mumlar koyarlar. Beyaz, inci ve sarı onların renkleridir.

Aslan

Heybetli ve üsluplu bir tarzları vardır. Bu yüzden tarzlarını yansıtabilmek için büyük ve gösterişli bir mekâna ihtiyaç duyarlar. Sarının tüm tonlarındaki mobilyalar onları çeker. Altın aksesuarlar, 14. Louis stili koltuklar, kendilerini ihtişam içinde hissettireceğinden Aslan için idealdir. Bu mekânın rahat olması gerekmez, şık ve pahalı görünmesi çok daha önemlidir. En zarif aksesuarlar, pahalı kumaş veya halılar, değerli bir vazo, pahalı sofra takımları, kısacası lüks düşkünlüklerini dile getiren her şeyin evlerinde büyük bir yeri vardır. Şık aydınlatmalarla dolu çarpıcı ve zarif bir dizayn anlayışları vardır. En sevdikleri odaları mumlar, saten yastıklar ve aynalarla doldururlar. Duvarlarını, kendilerini yansıtan turuncu veya sarıya boyatırlar. Kendilerini seyredecekleri büyük ve yaldızlı bir ayna koymayı ihmal etmezler. Turuncular, sarılar, kırmızlar, morlar, altın renkleri aslanların vazgeçilmezleri arasındadır.

Başak

Her konuda olduğu gibi ev yerleştirme konusunda da, tasarruflu ve sade olmayı tercih ederler. Orta tonlardaki gri renklerden oluşan döşemeler, düşük ayarlı altın ve gümüş aksesuarlar tam onlara göredir. Ayrıntıya fazla önem verdikleri için bol raflı dolaplar, dantelli örtüler onlar için idealdir. Oturdukları mekândaki her şeyin köklü, mantıklı, temiz ve düzenli bir etki bırakması gerekir. Antika parçalar, hafif ahşap ve cam objelerden hoşlanırlar. Sandıkları çok severler. Tüm ciltli kitaplarını ve hobilerini organize edebilecekleri kitaplıklar seçerler. Açık mavi, krem, bej ve beyaz onların favori renkleridir.

Terazi

Sakin ve dengeli havaları ev düzenlerine de yansır. Uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarından döşenmiş mobilyalar onları çeker. Bakır ve kurşundan yapılmış aksesuarlar onların dekorasyona düşkünlüklerinin göstergesidir. Yuvaları her açıdan yumuşak ve rahat döşenmiştir. İnce ruhları ve estetik zevkleri sayesinde hangi eşyanın hangi bölüme ya da köseye uygun olduğunu çok iyi bilirler. Uzun, alçak ve rahat koltuklar vazgeçemedikleri mobilyalardandır. Renk seçiminde pastel renklere çok önem verirler. Antika sandalyeler veya alışılmadık cam şekilleri (vazo, kâse) gibi değerli eşyalara çok düşkündürler. Rahat saten bir oturma grubu, loş ışık ve mumlar alırlar.

Akrep

Ev şekilleri alışılmışın dışında, ancak büyüleyici bir tarz sergilemektedir. Kırmızı ve kırmızının tüm tonlarından meydana gelen döşemeler akrep burcu insanını çeker. Demirden ve çelikten yapılmış aksesuarlar kırmızıyı en iyi tamamlayan metallerdir. Karamsar tabloları eksik etmezler. Acayip ve ilginç olan her şey onları çeker. Egzotizme olan tutkuları sayesinde evlerinin tüm bölümlerine gizem dağıtmayı iyi becerirler. Cinselliği en güçlü burç olduklarından yatak odası dekorasyonuyla da çok uğraşırlar. Kırmızı rengin buradaki önemi de büyüktür. Saten ve ipek kumaşları tercih ederler. Koyu renkli perdeler ve egzotik bitkiler, onlara en uygun aksesuarlardır. Brokar ve kadife gibi şehvet uyandıran kumaşlar tam onlara göredir. Kırmızı, bordo ve siyah renkleri vazgeçilmezleridir.

Yay

Gerçek, pahalı ve farklı olmayı severler. En değerli parke, mermer kaplı odalar ve zarif koltuk döşemeleri sizin ev stilinizi yansıtıyor. Morumsu renkler ve violet renginden döşenmiş mobilyalar Yay insanını çok etkiler. Mat metallerden oluşan aksesuarlar ise onun doğallığına olan düşkünlüğünün bir göstergesidir. Gelenekçi yapılarıyla moderniteyi tamamlarlar. En son model televizyon, DVD veya teknolojik iletişim araçları kesinlikle evlerinde eksik olmamalıdır. En sevdikleri odalarda mumlar, dini semboller ve haritalar bulunur. Kocaman, yumuşak yastıklara para harcarlar. Mor veya turkuaz gibi gökkuşağının her tonunu severler.

Oğlak

Ev döşeme tarzları kesinlikle uyum üzerine kuruludur. Oğlaklar koyu kurşuni, nefti ve koyu kahverengi döşemeli mobilyaları severler. Evlerini seven oğlak insanı klasik modellerden aksesuarlar, antika eşyalar alırlar. Antikaya özel bir merakları vardır. Evlerinde kullanacakları aksesuarlar, klasik saatler, kum saati gibi değişik aksesuarlar olacaktır. Pratik, sade ve muhafazakâr düşünce yapısına sahip olduklarından, modern mobilya, sentetik kumaşlardan ve aşırı şekillerden uzak dururlar. Evleri tarih ve kültür kokmalıdır. Ağır eskitilmiş ahşaptan dolaplar, hatta edebi klasiklerin bulunduğu bir kütüphane tam onların zevklerine göredir. Taş, ahşap ve deri gibi doğal maddeleri severler. Her şey sağlam, dayanıklı, ahenkli ve düz (hareketsiz) görünmelidir. En önemlisi ise bu unsurlar tüm yaşamları boyunca onlarla birilikte olmalıdır. Siyah, gri, kahverengi, orman yeşili gibi koyu toprak tonlarını severler.

Kova

Asi kişiliklerini yansıtan ultra modern ve elektronik eşyalarla dolu mekânlar tam onlara göredir. Gece mavisi ve bazen batıcı mavi tonlarındaki döşemelerden çok etkilenirler. Uzay görünümlü aksesuarlar onların bilime ve bilim kurguya olan ilgilerinin göstergesidir. Sürrealist mobilya ve biblolar süse düşkünlüklerini, elektronik aygıtlar ise rahata olan düşkünlüklerini gösterir. Tüm bu çılgın mobilya ve donanımın, bir uzay üssünü hatırlatan eflatun ve metalik tonlardaki duvarlarla çevrili olmasını isterler. Gümüş, metalik renkler, maviler ve kot rengi favorileridir.

Balık

Hayal güçlerine dayalı bir mekan isterler. Balık burcu insanlarını violet ve açık mavi tonlardaki döşemeler çok etkiler. Kendisini daha huzurlu ve daha mutlu hissetmelerini sağlayacak olan romantik posterler ve eşyalar onların kişiliklerinin en güzel göstergesidir. Hem geleneksel hem de radikal olmayı başarırlar. Deniz temalı objeleri çok severler. Yatakları ise her zaman yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalıdır. Su yeşili ve mavisi, beyaza kaçan solgun sarı renklerini severler.

Hangi Burç Hangi Ayakkabıyı Tercih Ediyor?

Bir yorum

  1. Ebru 22 Kasım 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir