Sembolik Bir Kutlamadır 8 MARTEmekçi Kadınlar- www.viphanimlar.com

Vip Hanımlar olarak, tüm Kadınların Kadınlar Gününü kutlayarak, kadınlara verilen değerin sadece 8 Mart olmamasını temenni ederiz.

Kadına şiddet

Temenni ediyoruz ÇÜNKÜ, 9 Mart’ta belki ya da 9 Mart’a kalmadan yine bir kadın öldürülecek, tecavüze uğrayacak, şiddet görecek.

Bir kaç  kadın gruplaşıp 8 Mart’ı Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlayacak sadece 8 Mart adı ve tarihi günü olarak kalacak. Dünya düzeni, insanların kafa yapısı değişmediği sürece 8 Mart sembolik bir tarih olmaya mahkum kalacak.
şiddet gören kadın

Ya da 1 gün olsun, 8 Mart’ta bile değer görmeyen kadınların olduğunu düşününce tüylerim ürperiyor.

Günümüzde hangi kadın emeğinin değerini aldı. Hangi kadın mükafatlandırıldı? Hangi kadına kim değer verdi? Hangi kadının düşüncesine sahip çıkıldı? 

Ancak şunu da belirtmek isteriz ki Kadına değeri SADECE İSLAM VERDİ.
Belki kimse farkında değil. Belki de kimse düşünmedi, belki de biliyorsunuz. Bilmeyenler için bir örnek olsun ve İSLAM’da kadını değersiz görenler için ibret.

İslam kadını ne değersiz ne de köle gördü. İslam kadına hak ettiği değeri verdi.
VE Emekçi kadın, Çaresiz kadın ödüllendirildi.  
Bugün Safa ve Merve tüm insanlık tarafından say ediliyorsa bilin ki İSLAMIN kadına VERDİĞİ DEĞER iledir…

Günümüzde, kadının evinde bile korunamadığını düşünürsek 8 Mart hikaye diyoruz sözlerde kalan bir değer, yürekten verilmeyen, fiilen işlenmeyen bir kutlamadır 8 MART…

Ne Değişirse Kadın Değerli Olur?

İlk önce yasalar değişmeli kadın hakları daha çok korunmalı. Cezaların caydırıcılığı olmalı ki tekrar yapılmasın. Refah olmayan bir yerde güvende yoktur.

Klasik bir şekilde biz kadınlar gününü kutlarken hatta bu yazıyı yazarken, kim bilir kaç kadın şiddet görüyor, tecavüze uğruyor.

Siz kadınlar ne düşünüyorsunuz? 8 Mart nasıl geçecek? 8 Mart’tan sonra hak ettiğimiz değer yaşadığımız ülke standartlarında ne olacak? 

İslamda Kadının Öncü Hareketi!

Allah’ın Bütün Alemlerin Kadınlarına Üstün Kıldığı Kadın

İslamda Kadınının Değeri

2 Yorum

  1. naime aslan 9 Mart 2019 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 9 Mart 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir