İştah Kesen Ve Metabolizma Hızlandıran 15 Öneriİştah Kesen Ve Metabolizma Hızlandıran 15 Öneri

Diyet yaparken akla takılan soruların başında gelen iştahımızı nasıl yeneceğiz? Metabolizmamız nasıl hızlanacak?

 

 

İsteğimiz hemen kilo vermektir. Ne yersem daha hızlı kilo veririm sorusudur. Aslında daha hızlı kilo verdiren süper bir besin yoktur.Kilo vermek kişinin vücudun enerji dengesi ve metabolizma hızı ile alakalıdır. Fakat bazı besinlerin metabolizma ve iştah üzerinde etkileri vardır. Peki iştahımızı bastıracak gıda takviyeleri yerine doğal gıdalar nelerdir?

1- Çorba

Sebze Çorbası

Çorbalar öğünde daha az enerji tüketen ve uzun süre tokluk hissi veren et suyu ile yapılmış sebze çorbaları açlıkla mücadele etmenin en iyi yoludur.  Su içerikleri sebebi  ile midede oluşturdukları basınç  ile daha kısa sürede doymamızı sağlarlar.

2- Yumurta

Yumurta

 

 

Protein kaynağı olan yumurtanın tokluk süresini uzattığına dair bilimsel veriler vardır. Sabah kahvaltılarında bir adet haşlanmış yumurta tüketerek tokluk sürenizi uzatmanız mümkün.

3- Sağlıklı Karbonhidratlar ile Açlığı Bastırabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi sağlıklı bir karbonhidrat kaynağıdır. Çoğu insan kahvaltı için tercih eder, oysa ara öğünlerinizde açlığınızı bastırmak için de tüketebilirsiniz.
Fasulye, mercimek ve muz, kan şekerini sabit tutarak açlıkla mücadele etmenize yardımcı olurken  ve vücutta yavaş sindirilir.
Patates genelde diyetlerde tercih edilmez ama buharda haşlanmış hali ile keyifli ve hafif bir atıştırmalık olabilir.  

Sayfa: 1 2 3 4 5


Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir