Sivilceler ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç MaskesiSivilceler ve Cilt Lekelerine Karşı Pirinç Maskesi

Yüzyıllardır Asya ülkelerinde kadınlar güzelleşmek için ciltlerine Pirinç Maskeleri uygulamaktadırlar. Aşırı yağlı ve sivilceli bir cilde sahipseniz veya cildinizde güneşten dolayı yada başka sebeplerden dolayı oluşan cilt lekelerinden şikayetçi iseniz Pirinç Maskelerini deneyebilirsiniz. .

 

Pirincin içeriğindeki maddeler ciltteki sivilcelere ve ciltte oluşan lekelere karşı etkilidir. Pirinç maskesi cildi güneş ışığına karşı da cildi koruyor. Sizin için 2 tane pirinç maskesi tarifi. Maskemizin biri pirinç unundan diğeri ise pirinçten yapılıyor.

Yağlı Ciltler: Cildiniz aşırı yağlı ve sorunlar yaşıyorsanız pirinç unu maskesini uygulayabilirsiniz. . Pirinç unu, cildin fazla yağını alır ve cildinize mat bir görünüm verir.

Cilt Lekeleri: Pirinç unu maskesinin başlıca kullanım nedeni güneş ışınlarının yol açtığı cilt lekeleri ve sivilce izlerinin görünümü azaltmaktır. Ancak 1-2 pirinç unu maskesi yaparak istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Cilt renginin bir kaç ton açılması ve lekelerin azalması için maskeyi 8 -10 kez tekrarlamalısınız.

♥ ♥ Sivilce Ve Kırışıklıklara Balkabağı Maskesi ♥ ♥

Pirinç Unu Maskesi Tarifleri

1- Pirinç Unu ile Yapılan Maskemiz

Bu maskeyi hazırlamak gayet kolay pirinç unu ve su… Bu maske cildinizi güneş ışınlarına karşı korumasının yanında sivilcelere ve cilt lekelenmelerine karşı kullanılıyor.

3-4 çay kaşığı pirinç unu

Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı:

Pirinç ununa suyu ekledikten sonra biraz karıştırın. Daha sonra bu karışımı tüm yüzünüze veya sivilcelerin, lekelerin yoğun olarak görüldüğü bölgelere sürün. Kuruyuncaya kadar bekledikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile yıkayın. Pirinç unu cildi kuruttuğundan maskeden sonra iyi bir nemlendirici kullanmanızı öneririz.

2- Bu tarifimizde pirinç unu yerine pirinç kullanacağız.

1-2 yemek kaşığı pirinç

Yarım çay bardağı süt

Hazırlanışı:

Pirinci az suda kaynattıktan sonra sütle birlikte iyice ezerek yoğun bir merhem kıvamına getirin. Yumuşamış pirinci yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika kadar bekletip bol suyla yıkabilirsiniz.

♥ ♥ Pirinç Maskesi ♥ ♥

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir