Saçlar İçin Sarımsak MucizesiSaçlar İçin Sarımsak Mucizesi

Saçlarınızın parlaması ve dökülmemesi için doğanın mucizesi Sarımsak…

Sarımsağı kokusundan dolayı çoğu kişi pek sevmez. Sarımsak genel sağlımız için tüketilmesi gerekiyor. Sarımsağı saçlarımız içinde çok yararlı. Hem saçınıza  saçınıza parlaklık verir hem de saç köklerinizi güçlendirerek saç dökülmesini yavaşlatır. İşte saçlarımız için uygulayabileceğimiz mucizevi bir maske….

sarimsak

Saçlar İçin Sarımsak Maskesi… 

3-4 diş sarımsağın kabuklarını ve üzerindeki ince zarı soyun. Sarımsakları  havanda veya bir tahta üzerinde bıçağın sırtı ile iyice ezin. İsterseniz sarımsak rendesinden de geçirebilirsiniz. Ezilmiş sarımsakları ve çıkan sarımsak suyunu başka bir kaseye aldıktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.

Parmak uçlarınızı kasede gezdirip saç derinize hafifçe dairesel hareketler masaj yapmaya başlayın. Sarımsağın tüm saç derinize eşit miktarda yayıldığından emin olduktan sonra plastik bir bone takabilirsiniz. Eğer plastik boneniz yoksa buzdolabı poşeti veya küçük boy çöp torbasını kesip saçınıza sarabilirsiniz. Bu evinizin sarımsak kokmasını engelleyecektir.

Sarımsağı saç derinizde 1 saat bekletin. Yarım saatten sonra sarımsak suyu kurumaya başlayacaktır. Saç derinizi yumuşatmak için sarımsağı yıkamadan 1-2 çay kaşığı zeytinyağı kullanarak tekrar masaj yapın ve boneyi saçınıza yeniden takın. 3-4 saat saç derinizde kalmasını sağlayın.

Sarımsak ve zeytinyağını saçınızdan çıkarmak için ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayın. Suyun sıcak olmamasına dikkat edin. Saç deriniz kuruyabilir.

Yan tesiri olmamakla birlikte sarımsak alerjiniz varsa bu ciltte kızarıklığa ve kaşıntıya neden olabilir. Sarımsağa karşı alerjiniz olup olmadığını tüm saç derinize uygulamadan önce elinizin üzerinde küçük bir alana sürerek görebilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir