Halit Ergenç’in Yeni Projesi Belli Oldu.Halit Ergenç’in Yeni Projesi Belli Oldu.

Muhteşem Yüzyıl’ın Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç’in yeni projesi belli oldu. Halit Ergenç, İngiliz yönetmen Asif Kapadia’nın Ali ve Nino filminde oynamak için Azerbaycan’a gitti.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde başarı ile canlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman rolü ile hafızalara kazınan Halit Ergenç uzun süredir dinleniyordu. Sonunda Ergenç yepyeni bir projede yer alacak.

Halit Ergenç uluslararası bir filmde önemli bir rol üstlendi. Halit Ergenç, İngiliz yönetmen Asif Kapadia‘nın “Ali ve Nino”  filminde oynamak için Azerbaycan’a gitti. Ergenç, havalimanında büyük ilgi gördü.

1. Dünya Savaşı’nda geçen filmde Azerbaycan’da yaşayan biri Müslüman, diğeri Hristiyan 2 üst düzey ailenin çocuğunun hikayesi anlatılıyor.

Christopher Hampton‘ın kaleme aldığı ve yapımcılığını Kris Thykier’in üstlendiği, Kurban Said’in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan “Ali&Nino” filminin çekimlerine Bakü’de başlandı.

Film için, Mart ayının ilk haftalarını yurtdışında geçirecek olan Ergenç’in rol arkadaşları ise Connie Nielsen, Mandy Patinkin, Maria Valverde, Adam Bakri….

Oyuncu kadrosunda geçen günlerde Berlin Film Festivali‘nde Meryem Uzerli’yle çektirdiği fotoğraf olay olan Numan Acar da var. Homeland dizisinde Taliban üyesini canlandıran Acar, filmde ise Seyid Mustafa karakterine hayat veriyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir