Zeynep Sağdaş – Yarım Kalanlara RağmenZeynep Sağdaş – Yarım Kalanlara Rağmen

Duyarlı sanatçı Zeynep Sağdaş çok sevilen parçası Yarım Kalanlara Rağmen parçasına işaret dili ile klip çekti.

Zeynep Sağdaş, 2006 yılında  hayatının dönüm noktası olan parçası olan ve çok sevilen tıklanma rekorları kıran ‘Yarım Kalanlara Rağmen’ parçasına işitme ve görme engelliler için işaret dili ile klip çekti. Klibi digital ortamlardan seyredebilirsimiz.

Zeynep Sağdaş – “Yarım Kalanlara Rağmen” Sözleri….

Söylemezdin tüm o sözleri
Görseydin en gerçek halimi
Artık önemi yok
Her yanlışta doğar bir doğru
Belkide böyle olmalıydı bu
Boşver ziyanın yok

Başka birine kendimi anlatmak
Başka birine duvarlarımı yıkmak
Başka tenlerde aşkı aramak
İnan istemem artık

Zor duramam ayakta hergün kırılıpta
Zor aşk yaşanmıyor hergün her an yanılıpta
Her giden bir parça çalıyor benden
Yarım kalanlara rağmen

Yok bağırma sakın hiç şimdi alınıpta
Yok üstüme gelme hiç eskiye sarılıpta
Her acı bir günah siliyor benden
Yarım kalanlara rağmen

 Zeynep Sağdaş Kimdir?

9 Kasım 1983 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Zeynep Sağdaş, ailesinin 5 yaş doğum gününde armağan ettiği mini klavye ile müzik hayatı başlamış.  İlkokul öğrenimi boyunca tüm müsamerelerinde yer almış.

 Saint-Benoit lisesinde müzik çalışmalarına devam eden Sağdaş, sanatın diğer dallarından ise hiç kopmadı. Şiir ve resim alanlarında okullar arası ödüller aldı; bir resmi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi-Çocuk Resimleri Müzesi’ne kaldırıldı.

Sağdaş’ın gönlünde yatan aslan müzikti. Timur Selçuk’tan solfej dersleri aldı, şarkı yazmaya bu dönemde başladı. Saint-Joseph Lisesi orkestrasının solistliğini yaptı. Kendi gruplarıyla da pop, rock, soul ve Fransız şansonları söyledi.

Liseden mezun olduğunda, sesini farkeden Soner Arıca’nın Best Of albümünde “En Güzel Serüven” isimli şarkıda düet yapma şansı yakaladı, bu albümde Hakan Altun, Okan Bayülgen, Yıldız Tilbe gibi isimlerle beraber yer aldı. Daha sonra Mehmet ve Hamdi Akatay kardeşlerin “Desbedes” adlı albümünde Fransızca bir şarkı seslendirdi.

Saint Benoit Lisesinden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi – Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünü başarı ile bitirdi. Burada okuduğu ilk sene Melih Kibar’la çalışmaya başladı. Bu dönemde, Brezilyalı bir perküsyon grubu olan Lyabas’ın solistliğini yaptı. Ardından, kilometre taşlarımdan dediği Ercüment Vural ile tanıştı ve ondan çok şey öğrenme fırsatı yakaladı.

Çeşitli albümlerde geri vokal olarak yer alan; birçok program ve reklam jingle’ını seslendirdi. Dönüm noktası ise, 2006 Ocak ayında Can Bener ile çalışırken yazdığı ‘Yarım Kalanlara Rağmen’ adlı şarkısı oldu.

Şarkı internette fenomen haline geldi (20 milyonun üzerinde tıklandı), giden birini geri döndürmek için yazdığı şarkının aslında bir çok kişiyi barıştırdığını, daha sonra gelen mesajlardan öğrendi.

2014 Sevgililer Günü nedeniyle hazırlanan “Midpoint Lounge” albümünde, sözü ve bestesi kendine ait olan “L’Amour” isimli şarkıyla tek Türk müzisyen olarak yer aldı.

2015 yılının ilk ayında, uzun süredir üzerinde çalıştığı “Zeynep Nerde?” isimli albümünü yayınladı. Bu albümün ilk video klibini “Yarım Kalanlara Rağmen” şarkısına, işaret dilini öğrenerek ve bu dili kullanarak çekti. Fikir kendisinindi ve bu tercihinin nedenini ise şöyle açıkladı…

“Kelimelerle birbirimizi çok kırıyoruz, sadece hareketlerle anlaşsaydık daha mı az kırılırdı kalpler?” diyerek dile getirdi.

Albümdeki 10 şarkının hepsinde imzası olan Zeynep Sağdaş, kendisini en rahat şarkı yazarken ifade ettiğini belirtiyor ve 200 civarında bestesi var.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir